archiveGold AG

ShowBiz

Goldi uron festën e Kurban Bajramit me familjen e tij

Gold AG ka uruar festën e Kurban Bajramit. Këngëtari ka zgjedhur një imazh familjar, shkruan portali GazetaBlic. Me nënën dhe bashkëshorten e tij, Ermirën Goldi ka shkruar një urim. ‘Urime nga familja jeme’, shkroi ai. https://www.instagram.com/p/CDTUJJvpThB/?igshid=1xsuz3qfm3i9f...
ShowBiz

Gold Ag thumbon rëndë reperat: Repi juaj është marre

Gold Ag ka befasuar me postimin e fundit. Gold Ag nuk njihet për zënka me artistët e estradës, por duket se tekstet e një grupi artistësh i kanë ardhur në majë të hundës këngëtarit, shkruan lajmi.net. Ai ka publikuar një shkrim në ‘Snapchat’, ku thumbon rëndë reperët pa përmendur emra,...
ShowBiz

Gold AG publikon video me një person me ngjyrë duke kënduar shqip

Fushata “Black Lives Matters” ka arritur deri më tani përmasa të mëdha, teksa në shenjë solidarizimi artistë të ndryshëm po bëjnë thirrje nën këtë moto. Pothuajse të gjithë artistët e estradës shqiptare kanë publikuar fotografi të ndryshme për të kërkuar drejtësi ndaj vrasjes së paprecedentë të George Floyd. Golg AG,...
ShowBiz

Çfarë ndodhi me Gold AG?

Gold AG, ditën e djeshme, është marrë në pyetje nga Policia e Kosovës lidhur me projektin e tij të fundit të titulluar “Shkronjat e Arta”. Meqë tashmë njihet për tekstet dhe këngët e tij patriotike, artisti shqiptar edhe këtë këngë ia kishte dedikuar UÇK-së, në të cilën ka përmendur edhe...
ShowBiz

Kjo është gruaja e Gold Ag

Reperi shqiptar Gold Ag, para disa ditësh mori gjithë vëmendjen e mediave rozë për shkak se njoftoi se është martuar. Por ajo që ishte interesante, ishte se reperi nuk e publikoi asnjë fotografi të gruas së tij, duke dashur që ta mbajë sa më private. Indeksonline ka siguruar një fotografi...
ShowBiz

Shoqërohet në polici reperi Gold AG, zbulohet arsyeja

Reperi Gold AG, (Arian Agushi) është shoqëruar ditën e sotme në polici, për shkak të këngës së tij të fundit, me motive patriotike. Bëhet fjalë për këngën ‘Shkronjat e arta’, teksti i së cilës është reagim ndaj ish-këshilltarit të kryeministrit Kurti, Shkelzen Gashit. Kënga erdhi pak ditë pasi Gashi foli...
1 2 3 6
Page 1 of 6