archiveGlauk Konjufca

Lajme

Konjufca shkarkon Teuta Sahatqiun dhe djalin e Vlora Dumoshit

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka shkarkuar Teuta Sahatqiun, nga pozita e konsules në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas dokumentit Konjufca ka shkarkuar edhe Rron Kryeziun, djalin e ministres së Kulturës, Vlora Dumoshi, i cili ishte pjesë e ambasadës së Kosovës në Washington....
Lajme

“Ani Beka po folë kundër diktaturës, shuj Bekë mos na lodh”

Përderisa ministri i Jashtëm Glauk Konjufca po mbante fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës, deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ndërhynte duke e përmendur fjalën diktaturë. E këtu, Konjufca ka ndërprerë fjalimin duke i thënë “Ani Beka po folë kundër diktaturës, shuj Bekë mos na lodh”, tha Konjufca, transmeton Gazeta...
Lajme

Donika Kadaj-Bujupi kërkon dorëheqjen e Glauk Konjufcës

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së Donika Kadaj Bujupi, konsideron se Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, duhet të jap dorëheqje nga ky funksion pas skandalit me njohje nga shteti i Xhamajkës. Sipas deputetes Kadaj Bujupi, është e pakuptimtë që të shkarkohet ambasadorja e Kosovës në...
Lajme

Spahiu: Glauk Konjufca të japë dorëheqje pas skandalit me Xhamajkën

Analisti politik Nexhmedin Spahiu po e konsideron si skandaloze dhënien e lajmit që kinse Xhamajka njohu Kosovën nga institucionet më të larta të shtetit. Ai gjithashtu paralajmëroi pasoja në diplomacinë kosovare për shkak se Kosova po tregohet joserioze në sferën e politikës së jashtme, njofton Klan Kosova. “Kur bëhet një...
Lajme

A do ta shkarkojë Glauku Konjufca menjëherë Vlora Çitakun?

Ish kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli ka thënë se është i sigurtë që ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca do ta shkarkojë menjëherë ambasadoren Çitaku. Dugolli këtë koment e ka bërë përmes një postimi në ‘Facebook’. “Jam shumë i sigurtë se Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporë,...
Lajme

A e solli Glauk Konjufca njohjen e Kosovës nga Xhamajka?

Ndonëse duket e pabesueshme, dikush në Lëvizjen Vetëvendosje beson se njohja nga Xhamajka erdhi falë Qeverisë së re. Kështu, të paktën, lë të kuptohet një anëtar i VV-së, i cili e llogaritë si punë të madhe faktin se ministri Glauk Konjufca ka pranuar njohjen vetëm 2 javë pasi u emërua...
Lajme

Kurti e Konjufca e takojnë një Hashim edhe në aeroplan

Kurti e Konjufca kanë udhëtuar sot për në Mynih ku po mbahet Konferenca e Sigurisë. Për herë të parë, Kurti ka udhëtuar për herë të parë me aeroplan në cilësinë e kryeministrit të Kosovës, shkruan lajmi.net. Bashkë me të ishte edhe ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca. E si për rastësi,...
Lajme

Konjufca i dorëzon zyrtarisht detyrën Vjosa Osmanit

Glauk Konjufca i ka dorëzuar detyrën e kryetares së Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmanit. “Vjosa Osmani solli një diskurs të ri në shoqërinë tonë dhe aq më tepër që në krye të Kuvendit më në fund e kemi një grua për të cilën nuk kam dyshim se do ta kryejë...
Lajme

Dardan Molliqaj ‘godet’ sërish Albin Kurtin: Po e bën kurban Konjufcën me të vetmin qëllim që të vij në pushtet

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas raportimeve se është arritur marrëveshje mes dy partive, Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, për bashkëqeverisje. Ai ka thënë se Kurti po i gëlltit fjalët e veta që i ka thënë Mustafës para 10 ditëve. Molliqaj ka vlerësuar se kreu...
1 2 3 5
Page 1 of 5