archiveGlauk Konjufca

Lajme

Konjufca: Projektkodi Civil nuk lejon martesat e gjinisë së njëjtë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se Projektkodi Civil nuk e lejon martesën e gjinive të njëjta, transmeton Reporteri.net. Këtë deklaratë Konjufca e ka bërë gjatë seancës së Kuvendit të mërkurën, ku po diskutohet për miratimin e këtij Projektkodi. “Projektkodi Civil nuk e lejon martesën e gjinive...
Lajme

“Ai moment e lëvizi botën demokratike”, krerët e shtetit bëjnë homazhe në Prekaz

Presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe te Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz për nder të 24-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Të tre krerët e institucioneve të shtetit nderuan sakrificën sublime të familjes Jashari në krye me komandantin legjendar “Adem...
Lajme

Konjufca thotë se s’duhet përjashtuar mundësia e një agresioni nga Serbia: Ushtria ta rrisë nivelin e të drejtës për llojin e armatimit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se raportet shtetërore në mes të Kosovës dhe Serbisë janë shumë më të këqija se sa raprotet Rusi-Ukrainë, prandaj thotë se nisur nga kjo, asnjëherë s’duhet përjashtuar mundësinë e një agresioni serb ndaj Republikës së Kosovës. Konjufca thotë se kur bëhet...
Lajme

Konjufca i ndërpret fjalën në kuvend Albulena Haxhiut, ia uron ditëlindjen deputetes së PDK-së

Kryeperlamentari Glauk Konjufca, ka ndërprerë fjalimin e Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, në Kuvend, për t’i uruar ditëlindjen deputetes së PDK-së, Ganimete Musliu. “Ministre çështja është shumë e rëndësishme, por më duhet të të ndërpres për me ia uru ditëlindjen Ganimete Musliut”, tha ai. Një veprim i tillë i Konjufcës...
Lajme

Konjufca i ashpër me deputetët: S’ka më tolerancë për të papërgjegjshmit që nuk e dinë për çfarë e kanë bërë betimin dhe për çka janë deputetë të Republikës së Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, është shprehur i ashpër me deputetët në seancën e sotme plenare. Pritja rreth 20 minuta e deputetëve për të nisur seancën ka acaruar kryeparlamentarin, i cili i ka quajtur ‘ë papërgjegjshëm’ disa prej të zgjedhurve të popullit dhe tha se s’do të ketë...
1 2 3 13
Page 1 of 13