archiveGjykata Speciale

Lajme

Remzi Shala pas ftesës nga Specialja largohet nga shtëpia e tij?

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Remzi Shala i njohur me nofkën “Molla e Kuqe” pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale është larguar nga shtëpia e tij në fshatin Shirokë të Suharekës drejt një lokacion të panjohur. Familjarë e fqinjë kanë konfirmuar që ai është larguar nga vendbanimi...
Lajme

Ganimete Musliu: Nuk ka Gjykatë që njollos emrat e gjeneralëve

Gjykata Speciale ka filluar thirrjen në intervistim për disa komandantë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Sami Lushtaku ështe i ftuari i rradhës nga Gjykata Speciale për intervistim. Lushtaku ishte gjeneral në Zonen Operative të Drenicës, poashtu ishte dhe kryetar i Komunës së Skenderajit për disa mandate. Sami Lushtaku ishte...
Lajme

Sami Lushtaku ftohet për intervistim në Tribunalin e Hagës

Ish-Komandanti i Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtaku, është ftuar për intervisim nga Gjykata Speciale. Kështu ka njoftuar avokati i tij, Arianit Koci. Komunikatë për media Me autorizimin e klientit tim z. Sami Lushtaku, ju njoftoj se z. Lushtaku ka pranuar një ftesë që me datën 14 janar 2019, të...
Lajme

Edhe një i ftuar nga Specialja për t`u intervistuar

Nazif Mehmeti i njohur në luftën e fundit në Kosovë si Komandant Dini, është i ftuari i radhës për tu intervistuar pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar për Kosovë në Hagë. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosova, avokati i tij Tahir Rrecaj ndërsa ka thënë se klienti i tij...
Lajme

A do të sjellë drejtësi Gjykata Speciale, flasin ish-komandantët e UÇK-së

Gjykata Speciale tashmë i ka dërguar kërkesën e parë për intervistim ish-komandantit të UÇK-së për Zonën Operative të Llapit, Rrustem Mustafa i njohur si “Remi”, i cili pritet që me datën 14 janar 2019, të paraqitet pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar të Kosovës në Hagë. Por, ish-komandantët e UÇK-së...
1 21 22 23 24
Page 23 of 24