archiveGjermania

Lajme

Gjermania merr vendim për kosovarët dhe shtetasit e tjerë që kalojnë pushimet në vendet e rrezikuara me koronavirus

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, po verifikon mundësinë e testeve të detyruara të koronës për pushuesit që kthehen nga zonat e rrezikuara. Ndërkohë flitet se vala e dytë e koronës është realitet në Gjermani. “Ne po verifikojmë detyrimin ligjor”, për testet e koronës tha Jens Spahn (CDU) të shtunën...
Lajme

Gjermania shënon zero viktima të koronavirusit për 24 orë

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 305 raste të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të prekurve shkoi në 205,269, shkruan “The Guardian”, transmeton Gazeta Express. Sidoqoftë, gjatë 24 orëve të kaluara nuk është raportuar...
Lajme

Gjermania në krah të Kosovës, i dhuron teste për Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Republikës Federale të Gjermanisë i dhuron sot MSH/IKSHPK-së RT-PCR teste për diagnozë laboratorike të COVID -19. Ky është donacion i Gjermanisë për Kosovën për të ndihmuar në përgjigjen ndaj pandemisë COVID- 19. Ceremonia e dorëzimit të testeve mbahet sot (e premte), 10 korrik 2020, duke filluar...
Lajme

Gjermania shënon zero viktima të koronavirusit për 24 orë

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 678 raste të reja të koronavirusit. Ky institut raportoi se numri i përgjithshëm i viktimave është 8,882, ndonëse një ditë më parë kjo shifër ishte 8,883. Nuk është dhënë ndonjë sqarim...
Lajme

Vjen edhe një lajm i mirë për Kosovën nga Gjermania

Gjermania shumë shpejt pritet që të njoh patent shoferët e lëshuara nga shteti i Kosovës. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se nënshkrimi i sotëm i memorandumit mes MPB-së dhe MI-së në Kosovë është bërë me shtytjen dhe sygjerimin e autoriteteve gjermane dhe është hapi final që shteti i fuqishëm...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6