archiveGjermani

Lajme

Vazhdon gjendja e rëndë në Gjermani, shënohet rekord i zi

Agjencia gjermane për kontrollimin dhe parandalimin e sëmundjeve raportoi të premten se në Gjermani gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 18.681 raste me COVID-19. Kjo është shifra më e lartë e rasteve brenda një dite në ekonominë më të rëndësishme gjermane, transmeton Gazeta Express. Rastet e reja e çuan...
Lajme

Nga 2 nëntori hyjnë në fuqi këto masa ndaluese

Që nga data 2 nëntor në Gjermani do të hyjnë në fuqi disa masa strikte, për shkak të numrit tejet të madh të të infektuar me koronavirus, shkruan IndeksOnline. Dje është marrë vendim që nga e hëna të ndalohen aktivitete të shumta me qëllim që të menaxhohet situate me COVID19...
Lajme

Kosovari vret gruan e tij në Gjermani

Rreth orës 15 të enjten pasdite, një person u paraqit në një stacion policie të qytetit Regensburg për të informuar se ai kishte vrarë gruan e tij në një apartament në këtë qytet “Menjëherë më pas, kolegët shkuan me makinë drejt banesës së burrit. Atje ata gjetën  kufomën e një...
Lajme

Rritja e rasteve me COVID-19, paralajmërohen kufizime të ashpëra

Kancelarja Angela Merkel dhe kryebashkiakët e 11 qyteteve të mëdha ranë dakord për kontrolle më strikte në zonat urbane me numër të lartë infeksionesh. Berlini, Frankfurti dhe qytete të tjera arrijnë nivele alarmuese. Kancelarja gjermane Angela Merkel tha, se do të prezantohen masa të reja për ato qytete ku rastet...
1 2 3 5
Page 1 of 5