archiveGjakovë

Lajme

Skandal: Sulmohen me thikë të miturat në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë sulmuar me thikë të miturat nga Gjakova, nga një i mitur tjetër. “Viktimat femra kosovare, të mitura, kanë informuar se janë sulmuar me thikë nga i dyshuari mashkull kosovar i mitur”, njoftoj policia. Sipas policisë nuk ka të lënduar, dhe i dyshuari është...
Lajme

Koalicion i papritur në këtë komunë shumë të përfolur

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës ka marrë vendim që në garën e balotazhin në Gjakovë të mbështesë kandidatin e AAK-së, Ardian Gjini. “Në mënyrë unanime kemi vendosur që ne si PSHDK të kemi marrëveshje me subjektin politik AAK. Ftojmë elektoratin tonë që të dielën ta mbështesin Gjinin për kryetar të...
Lajme

Vdekja tragjike e dy fëmijëve, reagon kryetari i Gjakovës

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka shprehur ngushëllime pas vdekjes tragjike të dy fëmijëve nga zjarri në fshatin Ujz. “Një tragjedi e rëndë na ka goditur sot! Një dhjetëvjeçar dhe një trembëdhjetëvjeçar nga Ujzi u shuan sot në një aksident zjarri, duke lënë zbrazëti të madhe në zemrat...
Lajme

Kryeministri Hoti i thur lavde Gjakovës

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti ka vizituar qytetin e Gjakovës. Në postimin që e ka bërë në rrjetet sociale, Hoti i ka thurur lavde qytetit të Gjakovës, transmeton Indeksonline. “Gjakovë, të kam jetuar në shkollë të mesme dhe të falënderoj për krejt çka kam mësuar nga ti”, tha...
Lajme

Kishte të kaluar kriminale, si i ndihmuan dy zyrtarë të Komunës së Gjakovës ta ndërrojë identitetin një ish-polici të Kosovës

Rreth katër vjet më vonë, Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës, u ka rënë në gjurmë dy zyrtarëve të Gjendjes Civile në Gjakovë, të dyshuar për tjetërsimin e identitetit të një personi tjetër. Të dyshuarit u prangosën para dy ditësh, ndërsa ngjarja dyshohet se...
1 2 3
Page 1 of 3