archiveGeorge H. W. Bush

Lajme

Presidenti Thaçi, sërish, pranë liderëve botëror

Në ceremoninë mortore për t’i dhënë lamtumirën e fundit Presidentit të ndjerë, Goerge H.W. Bush po marrin pjesë liderë nga e gjithë bota. Në këtë ceremoni është i pranishëm edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili nëpërmjet rrejtit social Twitter tha se është aty për të përcjellur respektin e...
Lajme

Trump: Bush frymëzoi breza të tërë

Presidenti amerikan, Donald Trump, shprehu ngushëllimet e tij për vdekjen e Presidentit të 41 të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H.W. Bush, I cili ndërroi jetë në moshën 94-vjeçare. Trump njoftoi se Shtëpia e Bardhë do të ulë flamurin amerikan në gjysmë shtizë. “Melania dhe unë i bashkohemi kombit...
Lajme

Obama ngushëllon familjen Bush: Jeta e tij është testament patriotizmi

Familja Obama ka lëshuar një deklaratë pas vdekjes së ish-Presidentit amerikan George H.W. Bush. Familja thotë se SHBA kanë humbur një patriot. “Derisa zemrat tona janë të lënduara sot, ato janë gjithashtu të mbushura me mirënjohje”. Jeta e George H.W. Bush është një testament për nocionin se shërbimi public është...
1 2
Page 1 of 2