archiveGanimete Musliu

Lajme

Musliu: Vakumi i gjatë institucional në AKI duket se ka lënë gjurmë aty

Anëtarja e Komisionit Parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI), Ganimete Musliu ka folur para mediave pas përfundimit të raportimit para komisionit të Vlora Hyseni e cila mbante pozitën e U.D të drejtorit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë deri në emërimin e Petrit Ajetit drejtor, transmeton Gazeta Sinjali....
Lajme

Ja sa vota i mori Ganimete Musliu

Ganimete Musliu nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), synon të sigurojë përsëri një vend në Kuvendin e Kosovës. Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Musliu ka arritur të siguronte vetëm në Skënderaj 3 mijë e 395 vota, bëjnë të ditur burime të IndeksOnline. Musliu pretendon të përfaqësojë PDK-në përsëri në Parlamentin...
Lajme

Eskalon Ganimete Musliu, e quan psikopat Albin Kurtin

Kandidatja për deputete nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pas vizitës së kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, në Skënderaj, raporton Express. Musliu e ka quajtur “psikopat” Kurtin, duke thënë se ai nuk e kursen as jetën e njeriut për spektaklet e tij politike. “Albin Kurti...
Lajme

Musliu: PDK s’ka vija të kuqe për VV’në

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka thënë se partia e saj nuk ka vija të kuqe për asnjë parti tjetër, përfshirë edhe Lëvizjen Vetëvendosjen me të cilën vazhdimisht kanë pasur përplasje. Në një deklaratë për KP-në, Musliu ka thënë se në PDK s’është diskutuar për koalicione parazgjedhore...
Lajme

Ganimete Musliu propozon Edita Tahirin për presidente të Kosovës

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka dhënë edhe një emër për president të Kosovës. Musliu ka propozuar, që në listën e emrave për president të vendit të listohet edhe Edita Tahiri, sipas saj me qëllim, që lista të bëhet “më interesante”. “Këtë fundjavë vendosa ta...
Lajme

Çka e ka Albini-Glaukun, deputetja Ganimete Musliu ka një koment epik

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu ka ironizuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti për afërsinë e tij me Glauk Konjufcën. Musliu gjatë debatit të sotëm parlamentar për personat me nevoja të veçanta iu ka drejtuar Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ‘që të lënë pallavrat dhe...
ShowBiz

Ganimete Musliu tregon nëse është në lidhje dashurie

Deputetja e PDK-së Ganimete Musliu së fundi ka dhënë detaje edhe nga jeta e saj private. E ftuar në emisionin ‘Natën me Fatmir Spahiun’ ajo ka treguar nëse është në lidhje dashurie. Ajo ka thënë se aktualisht është vetëm dhe e lumtur. “Po”, u përgjigj ajo në pyetjen nëse ishte...
1 2 3 5
Page 1 of 5