archiveGani Geci

Lajme

“Kur hyp me e krasit lisin, mos i msho asaj dege ku je ti”

Gani Geci i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka sqaruar çështjen e votës së vajzës së tij deputete, Marigona Geci, kundër mocionit të nisur nga LDK-ja. Ai po ashtu ka thënë se Kurti e ka goditur shtyllën kryesore të partisë së Isa Mustafës dhe është rrëzuar bashkë me të. “Ka...
Lajme

Gani Geci tregon se si ka ndodhur vrasja e Sandokanit

Ish-deputeti i LDK’së, Gani Geci, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Geci ndër të tjera ka folur dhe për vrasjen e Abedin Rexhës- Sandokanit. “Kanë filluar tendencat kundër neve dhe ishin filluar të na izolojnë neve të LPK’së. Te shtëpia e dajve kishte ardhur Ymer Ymeri...
Lajme

Kështu shkruante Washington Post për Gani Gecin para 21 viteve

Washington Post, kishte bërë një reportazh për familjen Geci, gjatë luftës së fundit në Kosovë, saktësisht me datë 6 dhjetor të vitit 1998. Jeffrey Smith, në një shkrim të titulluar, ‘’Në Kosovë, jeta në mes të rrënojave”, rrëfente se si në kompleksin familajr të familjes Gecit, në atë familje ku...
1 2 3
Page 2 of 3