archiveGani Geci

Lajme

Kë e paralajmëroi dje Gani Geci për dëshminë e tij në Hagë

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, dje përfunduar intervistimin pranë Prokurorisë së Dhomave të Specializuara të Republikës së Kosovës në Hagë, raporton Express. Pas përfundimit të intervistimit, Geci ka treguar se u është përgjigjur të gjitha pyetjeve nga prokurorët për 20 orë, sa edhe ka zgjatur intervistimi. “Sot...
Lajme

Gani Geci tregon se kush mund të ketë frikë nga dëshmia e tij

Gani Geci sot ka përfunduar intervistën e tij në Prokurinë e Dhomave të Specializiara të Republikës së Kosovës me seli në Hagë. Ai thotë se është marr në pyetje për tre ditë, plot 20 orë, shkruan Indeksonline. “Nga dëshmia ime mund të frigohen ata që kërkuan komunikatën numër 59 dhe...
Lajme

Ish-deputeti i LDK-së ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Geci është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai këtë njoftim e dha përmes një postimi në facebook. Postimi i tij pa ndërhyrje: Te dashur miq Pas marrjes në pyetje të presidentit të Republikës së Kosovës nga Gjykata Speciale e Republikës së Kosovës me seli në Hagë, dje pas dite kam...
Lajme

Rrëfehet Gani Geci: Kush po e kërcënon atë? (VIDEO)

Të mërkurën (22 korrik, 2020) Gani Geci nga Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një videoje që ka postuar në llogarinë e tij në Facebook, ka bërë të ditur se ka marrë informatë nga disa vende mike të Kosovës që merren me siguri, se jeta e tij mund të jetë në...
Lajme

Gani Geci reagon ashpër, kërkon dorëheqjen e Armend Zemajt

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci ka kërkuar dorëheqjen e Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, pas rritjes së numrit të infektimeve me COVID-19 dhe për rritjen e numrit të vdekjeve në Infektivë. Me anë të një postimi në rrjetin social Faecbook, Geci ka thënë se shëndetësia nuk është...
Lajme

Shkarkimi i Vjosa Osmanit, Gani Geci befason me reagimin

Ish-deputeti i Kosovës, Gani Geci i ka reaguar ashpër pas shkarkimit të Vjosa Osmani, nga Isa Mustafa. Geci në një shkrim në profilin e tij në ‘facebook’, thotë se ata që sot shkarkuan Vjosa Osmanin, dje ishin armiqtë e Ibrahim Rugovës. Reagimi i Gecit në Facebook: Ata që dje e...
1 2 3 4
Page 1 of 4