archiveFushë Kosovë

Lajme

Fushë Kosova bëhet me shtatore të Komandantit “Adem Jashari”

Në Fushë-Kosovë është bërë përurimi i shtatores së Komandantit Legjendar, “Adem Jashari”. Kryetari i Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha, tha se figura e Adem Jasharit është epike dhe e përjetësuar për lirinë e Kosovës. Berisha njoftoi se parku i qytetit të Fushë-Kosovës do të mbajë emrin “Adem Jashari”. “Ky...
ShowBiz

Adelina Ismaili e ‘dridhë’ Fushë Kosovën, bastionin e LDK’së

Adelina Ismaili është e pranishme në shumë tubime të LDK-së gjatë kësaj fushate. Kanë mbetur edhe pak ditë deri në përufndimin e fushatës zgjedhore dhe dita e zgjedhjeve po afrohet. Partitë politike janë aktive me fushatë në vende të ndryshme, ku shpalosin programet e tyre para elektoratit. Këngëtarja, Adelina Ismaili,...
Lajme

Komuna e Fushë Kosovës investon 300 mijë euro në shëndetësi, filloi ndërtimi i objektit për një tjetër ‘QKMF’

Sot filloi ndërtimi i objektit të QKMF-së në lagjen Dardania në qytetin e Fushë-Kosovës. Objekti do të ofroj shërbime për disa mijëra qytetarë dhe do të plotësojë kërkesat dhe nevojat shëndetësore për një shëndet më të mirë për qytetarët e Komunës së Fushë-Kosovës. Realizimi i këtij projekti do të kushtojë...
Lajme

Persona të maskuar grabisin televizorët në një bastore në Fushë Kosovë

Në një lokal të lojërave të fatit në fshatin Bardh i Madh në Fushë Kosovë, katër persona të maskuar kanë gabitur gjashtë televizorë. Një punonjës i këtij lokali ka njoftuar se derisa ishte në vendin e punës, katër persona të maskuas, nën kërcënimin e armës kanë grabitur gjashtë televizorë. Nuk...
Lajme

Çka po ndodh kështu në autostradën Fushë Kosovë-Veternik?

Kolonat e gjata disa kilometërshe, janë rutinë që shoqërojnë pothuajse çdo ditë qytetarët që jetojnë apo ia mësyjnë Prishtinës. Por, gjendja sot në hyrje të Prishtinës sot është më e bllokuar se zakonisht, shkruan Indeksonline. Në autostradën Fushë Kosovë-Vetërnik tash e një kohë të gjatë shumë vetura janë mbetur të...
Lajme

Lajmi i fundit: Vdekje e dyshimtë në Fushë Kosovë

Policia e ka cilësuar si vdekje të dyshimtë, ndërsa trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion Dje, njofton policia se një femër është dërguar në qendrën e mjekësisë familjare pa shenja jetë. Vdekja është konstatuar nga ekipi mjekësor, transmeton lajmi.net. Policia e ka cilësuar si...
Lajme

Aksident trafiku në Bresje, lëndohen gjashtë persona

Si pasojë e një aksidenti trafiku të ndodhur të martën, 6 persona janë lënduar në fshatin Bresje të Komunës së Prishtinës, njofton Policia e Kosovës. Aksidenti ka ndodhur në mes dy veturave civile, dhe përpos dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar dy vozitësit dhe katër pasagjerë të cilat kanë pranuar...
Lajme

Lajmi i fundit: Ndeshje në rrugën e aeroportit ka edhe të lënduar

Në rrugën që e lidh Prishtinë me aeroportin saktësisht në fshatin Bresnje të Komunës së Fushë Kosovës ka ndodhur një ndeshje në komunkacion, shkruan AlbanienShow Dy vetura janë përplasur njëra me tjetrën, siç merr vesh AlbanienShow, nga vendi i ngjarjes në këtë ndeshje ka edhe të lënduar. Albanienshow, do iu...
Lajme

Djegin mbeturinat, ndërtesa përfshihet nga zjarri në këtë qytet të Kosovës

Në rrugën Dardania në Fushë Kosovë para pak çastesh ka ndodhur një shpërthim zjarri, ku është përfshirë një pjesë e një ndërtese banimi. Sipas policisë, zjarri ka nisur pas djegies së mbeturinave në konteinerë aty afër, por që me shpejtësi është lokalizuar nga ekipet zjarrfikëse. https://www.facebook.com/KlanKosovaOfficial1/videos/343867603047454/?t=0...
1 2 3
Page 2 of 3