archiveFushë Kosovë

Lajme

Edhe një i vdekur nga koronavirusi, është nga Fushë Kosova

Numri i rasteve të vdekjeve nga koronavirusi në Kosovë po rritet. Vetëm sot janë konfirmuar edhe tre të vdekur. Në orët e pasdites 84 vjeçarja nga Fushë Kosovë, ka humbur betejën me Covid-19, shkruan Insajderi.org. Rasti është konfirmuar nga zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës, Ali Topalli. “Bëhet fjal për...
Lajme

Në këtë komunë disa zona mbesin pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se për shkak të sanimit të gypit të ujit azbest me diametër fi 200 mm në rrugën ” Nënë Tereza” në Fushë Kosovë, janë të detyruar të ndërprenë furnizimin me ujë të pijshëm, duke filluar nga ora 10:00 – 16:00. Sipas KRU “Prishtina”,...
Lajme

Goditet një këmbësor në Fushë Kosovë

Para pak çastesh, një aksident ka ndodhur në Fushë Kosovë, ku vetura ka goditur një këmbësor, raporton Korrespodenti. Policia si dhe ndihma e shpejtë ka arritur në vendin e ngjarjes ku po i jep ndihmën e parë këmbësorit të lënduar si dhe po merret me rastin. Në videon e siguruar...
Lajme

Fushë Kosova bëhet me shtatore të Komandantit “Adem Jashari”

Në Fushë-Kosovë është bërë përurimi i shtatores së Komandantit Legjendar, “Adem Jashari”. Kryetari i Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha, tha se figura e Adem Jasharit është epike dhe e përjetësuar për lirinë e Kosovës. Berisha njoftoi se parku i qytetit të Fushë-Kosovës do të mbajë emrin “Adem Jashari”. “Ky...
ShowBiz

Adelina Ismaili e ‘dridhë’ Fushë Kosovën, bastionin e LDK’së

Adelina Ismaili është e pranishme në shumë tubime të LDK-së gjatë kësaj fushate. Kanë mbetur edhe pak ditë deri në përufndimin e fushatës zgjedhore dhe dita e zgjedhjeve po afrohet. Partitë politike janë aktive me fushatë në vende të ndryshme, ku shpalosin programet e tyre para elektoratit. Këngëtarja, Adelina Ismaili,...
1 2 3
Page 1 of 3