archiveFun

Fun

A mund t’i gjeni pesë fjalët në këtë fotografi?

Një mënyrë e shkëlqyeshme për të trajnuar vëmendjen dhe përqendrimin tuaj është të zgjidhni enigma dhe gjëegjëza Edhe paraardhësit tanë të largët e dinin këtë – disa nga enigmat më të hershme të njohura datojnë që nga kohët e Babilonisë. Pra, nëse doni të provoni aftësinë tuaj për të dalluar...
Fun

Qesharake: Këto krijime do të ju lënë pa mend

Idetë e çmendura të njerëzve Disa ide të njerëzve nganjëherë janë të fuqishme dhe të dobishme. Falë tyre, ju mund të gjeni zgjidhje për pothuajse në çdo problem. Me pak punë dhe pak material, ju mund të ndërtoni mjete që do ju hynë në punë. Më poshtë mund t’i shihni...
Fun

A mund ta gjeni njeriun e fshehur në imazhe?

Po arritët ta dalloni psikologët thonë se jeni shumë intelegjent Iluzione optike nuk ndalen së qenuri argëtim për dashamirët e psikologjisë. Në këtë tekst janë dhënë një seri ilustrimesh nga viti 1880, efekti i të cilave nuk është zvogëluar me kalimin e kohës. A mund të identifikosh profilin e një...
Fun

A mund të dalloni çka fshihet në këtë fotografi?

Larry Lynch është fotografi nga Florida i cili ka realizuar këtë fotografi fantastike në mënyrë mjeshtërore. Ai në vrimën e një lisi ka arritur të kapë një buf i cili vështirë mund të dallohet në shikim të parë, shkruan lajmi.net “Unë u ndjeva shumë i ngazëllyer kur e pashë se...
Fun

Nipi ia vendos kamerën gjyshes, shikoni çfarë bën ajo teksa fle

Një video është publikuar në Facebook, që tregon kujdesin që gjyshet e kanë për nipërit e tyre, pavarësisht moshës që kanë. Ai i vendosi asaj një kamerë të fshehtë përderisa ishte duke fjetur dhe kapi diçka interesante. Videoja e kapur tregon se sado që të jetë rritur nipi, gjyshes përsëri...
Fun

A mund ta gjeni për 5 sekonda gruan e zhveshur?

A dëshitoni ta vini në test symprehtësinë tuaj? Artisti gjerman, Jörg Dustervald është i specializuar në këtë gjë. Një nga veprat e tij është bërë tepër e popullarizuar në internet. Jorg ka postuar këtë foto dhe u ka kërkuar përdoruesve që të gjejnë gruan e fshehur. Një test pamor që...
Fun

E pabesueshme: E fut tërë mollën në gojë dhe e ha përnjëherë

Përpjekja e një burri për ta futur tërë mollën në gojë, duke e ngrënë përnjëherësh ka rezultuar me sukses Në vend që të hajë një hamburger të madh apo një pjatë me hot dog, Myles Scott nga Londra, i ka vënë vetes detyrë që të hajë një mollë të tërë,...
Fun

Vogëlushi luan me gjarpërinj, babai e filmon atë

Prindërit nuk kanë frikë për të! Disa pamje shokuese shfaqin një fëmijë të vogël që luan me gjarpërinj. Në pamjet filmike shihet se fëmija shkon tek një fole me gjarpërinj dhe i kapë ata pa frikë. Më pas ia jep babait të tij, i cili duket se nuk e ka...
Fun

A mund ta gjeni pataten në këtë foto?

Sa më i vjetër që bëhem, aq më e rëndësishme është që unë të qëndroj i aftë. Shëtitjet e rregullta dhe ushqimi i mirë më bëjnë të ndjehem i freskët dhe i shëndetshëm. Por është e një rëndësie të madhe për të ushtruar rregullisht edhe trurin, ndihmon në përqendrimin dhe...
Fun

E çuditshme: Para çdo takimi ajo vë pirunin në fytyrë, ja pse e bën

Shumica e femrave nuk kanë vetulla siç do t’i dëshironin ato, ndërkaq ato kanë rëndësi të madhe për dukjen tonë, sepse në tërësi mund të ndryshojnë shprehjen e fytyrës sonë. Për t’i rregulluar në mënyrë ideale dhe për t’i vizatuar vetullat e veta, video-blogerja Laura Lee ka përdorur pirunin! Kur...
1 2
Page 1 of 2