archiveFSK

Lajme

Hapet konkursi për pranimin e kadetëve të rinj në FSK

Ministria e Mbrojtjes ka shpallur konkurs për pranimin e kadetëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) për vitin 2020/2021. Konkursi do të jetë i hapur nga 25 qershor deri në 3 korrik. Dokumentet duhet të dorëzohen në të gjitha kazermat e FSK-së, çdo ditë pune nga ora 09:00 deri...
Lajme

“Ushtria e Kosovës së shpejti në NATO”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar ka përmendur sot fazat nëpër të cilat ka kaluar vendi, prej çlirimit e deri në krijimin e ushtrisë. Kreu i shtetit thotë se për një gjë të tillë duhet nderuar të gjithë ata që sakrifikuan për lirinë...
Lajme

Rritje e rasteve me Covid-19 në FSK

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrahman Rama ka thënë se 26 pjesëtarë të FSK-së janë infektuar me coronavirus. Rama tha se të gjithë janë raste kontakti, të cilët janë duke qëndruar në vetë izolim dhe janë në gjendje shumë të mirë shëndetësore. “Fatkeqësisht i kemi 26 pjesëtarë...
Lajme

Fantastike/ ShBA furnizon FSK-në me pajisje të reja ushtarake

Bashkëpunimi i Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është gjithnjë e më shumë në rritje. Së fundi Amerika ka ndihmuar përsëri Forcën e Sigurisë së Kosovës me pajisje, edukim dhe trajnim. Së shpejti në Kosovë do të arrijnë pajisje të reja, që përmbushin nevojat e FSK-së, e që vargu...
Lajme

Kurti dhe Quni drekojnë me ushtarët e FSK’së

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes dhe Shtabin e Përgjithshëm të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës Albin Kurti i shoqëruar edhe nga Ministri i Financave dhe Transfereve në detyrë, Besnik Bislimi, vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes dhe Shtabin e Përgjithshëm të...
1 2 3 4 10
Page 2 of 10