archiveFitore Pacolli

Lajme

Fitore Pacolli ndan 50 për qind të pagës për luftën ndaj Covid-19

Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka ndjekur shembullin e shefit të saj të partisë, kryeministrit në detyrë Albin Kurti. Ajo ka vendosur që ta jep gjysmën e pagës për luftimin e pandemisë Covid-19, njofton Klan Kosova. ”Edhe unë i bashkohem nismës së Kryeministrit dhe kolegëve të mi deputetë duke...
Lajme

“Haradinaj shëroi nënën jashtë shtetit, Isa Mustafa veten”- shembujt qe përmend deputetja Pacolli për ta ilustruar shëndetësinë kosovare

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli teksa ka folur për qeverisjen e kaluar, duke e kritikuar ish kryeministrin Ramush Haradinaj, ia ka përmendur edhe nënën. Pacolli ka thënë në Interaktiv të KTV-së se “nëna e Haradinajt ka shkuar për shërim jashtë vendit dhe kjo gjë nuk është bërë e madhe por...
Lajme

“Vetëvendosje do t`ia ndal pijen Thaçit e Haradinajt”

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Fitore Pacolli ka komentuar fotografinë e përbashkët të presidentit Hashim Thaçi e kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinaj, ku këta dy të fundit shihen duke i cakërruar gotat në Rahovec, shkruan Gazeta Blic. Ajo ka thënë se edhe pse Thaçi e Haradinaj në opinion dhe në qëndrime...
Lajme

Deputetja e Vetëvendosjes kërkon dorëheqje masive

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka reaguar pas dështimit të anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL. Ajo ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që të japë dorëheqje. Pacolli ka shkruar në Facebook se Haradinaj së bashku me ministrat dhe zëvendësministrat duhet të japin dorëheqje, e sipas saj sa më herët...
1 2
Page 2 of 2