archiveFitore Pacolli

Lajme

E çuditshme: Përplasen ndërmjet veti deputetët e VV-së

Deputetja e LVV’së Fitore Pacolli, në Komisionin për punë të jashtme ka pasur një debat me deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, njëherazi edhe kryetar i Komisionit i cili kohëve të fundit është futur në një ‘’grevë parlamentare’’, por si duket nuk ka braktisur krejtësisht angazhimet e tij, shkruan Gazeta...
Lajme

Vetëvendosje kërkon ndihmën e Thaçit për ta rrëzuar Qeverinë Hoti

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, i ka bërë thirrje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ta tërheq nënshkrimin për marrëveshjen për Asociacionin në vitin 2015. Ajo në një konferencë për medie, po ashtu ka kërkuar nga presidenti Thaçi, që ta ftojë PDK-në, që sipas Pacollit është partia e tij, për të...
Lajme

‘Shpërthen ‘Milaim Zeka: Fitore Pacolli është kullosja e rrugaçërisë të sektit fetar që quhet Vetëvendosje

Analisti, Milaim Zeka, është përfshirë në debatin e krijuar rreth pretendimeve se mes deputetëve të Lidhjes Demokratike dhe Vetëvendosjes se pati përplasje fizike, transmeton Gazeta Metrto. Zeka shprehet se Vetëvendosje ka inskenuar rastin meqë sipas tij s’munden të jetojnë pa provokime e sharje. Ai madje e ka quajtur Fitore Pacollin...
Lajme

Fitore Pacolli: Qytetarët presin me ditë për ta bërë testin për Covid-19, Kadri Veseli e merr rezultatin brenda ditës

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Fitore Pacolli, ka reaguar ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i cili siç po thotë ajo i ka marrë rezulatet për Covid-19 brenda ditës. Pacolli tha se shumë pak qytetarë arrin ta bëjnë këtë testim. Sipas saj ata duhet të presin disa ditë...
Lajme

Përplasje në kuvend mes Ganimete Musliut e Fitore Pacollit!

Deputetja e Ganimete Musliu është përplasur me deputetën e Vetëvendosjes Fitore Pacolli duke përdorur edhe fjalë të rënda. Ajo i tha “mbylle gojën” Pacollit, për të cilën shprehje reagoi edhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, njofton Klan Kosova. Derisa Osmani i tha se nuk duhet përdorur gjuhë e tillë fyese,...
Lajme

“Zgjedhjet të mbahen në qershor”

Deputetja e VV’së, Fitore Pacolli ka vendosur një çarshaf në ballkonin e saj me mbishkrimin “Zgjedhje në qershor” duke thënë se i bashkohet kërkesës së qytetarëve për zgjedhje të reja. Pacolli ka kërkuar edhe nga qytetarët tjerë që t’i bashkohen kësaj nisme për të vendosur çarshafë të tillë. “Edhe unë...
Lajme

Fitore Pacolli ndan 50 për qind të pagës për luftën ndaj Covid-19

Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka ndjekur shembullin e shefit të saj të partisë, kryeministrit në detyrë Albin Kurti. Ajo ka vendosur që ta jep gjysmën e pagës për luftimin e pandemisë Covid-19, njofton Klan Kosova. ”Edhe unë i bashkohem nismës së Kryeministrit dhe kolegëve të mi deputetë duke...
1 2
Page 1 of 2