archiveFisnik Ismajli

Lajme

Fisnik Ismaili: S’po di a me i thanë vetes veteran lufte ma

Ish ushtari i Koshares, Fisnik Ismaili përmes një postimi në Facebook ka kritikuar ata që kanë kërkuar që 1700 veteranë të shkojnë në pushime në Shqipëri prej buxhetit të shtetit prej 300.000 eurosh. Ismaili thotë se është në dilemë që a t’i thotë vetes më veteranë lufte, apo jo. Sipas...
Lajme

Nasim Haradinaj tregon se çfarë pune ka bërë Fisnik Ismaili në UÇK

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Betejën e Koshares, Nasim Haradinaj, që tani është nënkryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK’së, ka minimizuar kontributin në luftë të ish-pjesëtarit të UÇK’së, tani deputet nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili, duke thënë se roli i tij ka qenë...
Lajme

“Disa profesorë në Kosovë shkëmbejnë nota për favore seksi”

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Fisnik Ismaili e ka quajtur shqetësuese gjendjen e fundit në vend rreth temës për abu,zim dhe shantazhe sek,suale. Në seancën e sotme, deputeti përmendi disa raste kur personat zyrtar keqpërdorin detyrën. “Dëgjoj raste që profesorë shkëmbejnë nota për favore seksuale. Dëgjoj për shantazhe përdh,unime që...
1 2 3
Page 2 of 3