archiveFFK

Sporti

FFK’ja me njoftim të rëndësishëm para ndeshjes me Anglinë

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar për rregullat dhe gjërat e ndaluara për tifozët në ndeshjen e sotme të Kosovës kundër Anglisë në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë. Kombëtarja verdhekaltër, tashmë jashtë garës për t’u kualifikuar, është nikoqire e Anglisë në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë, në ndeshjen e...
Sporti

Kosova po bëhet me dy stadiume të nivelit ndërkombëtar

Federata e Futbollit të Kosovës do të ketë shumë punë për të bërë në fillim të vitit 2019. FFK duket se ka marr një lajm tejet të mirë nga UEFA sa i përket infrastrukturës së stadiumeve. Përfaqësuesja e Kosovës filloi ta shkruante historinë në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, por...
Sporti

UEFA e dënon Kosovën për këto shkelje në ndeshjen me Ishujt Faroe

UEFA i ka shqiptuar dënim Federatës së Futbollit të Kosovës pas ndeshjes me Ishujt Faroe. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se UEFA i ka konfirmuar sot një gjobë FFK-së duke ia treguar edhe arsyen. Komisioni Disiplinor brenda UEFA-s ka konstatuar shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri” janë zënë gjatë ndeshjes...
1 2 3 4
Page 4 of 4