archiveFFK

Sporti

Sikur nuk mjaftuan humbjet, kombëtares së Kosovës po i shtohen telashet, ndaj Greqisë mungojnë dy lojtarët kryesorë dhe Zhegrova

Sikur të mos mjaftonin humbjet e njëpasnjëshme, Kombëtarja e Kosovës po përballet edhe me lëndime të lojtarëve, sipas një njoftimi nga FFK, Kosova në ndeshjen ndaj Greqisë nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Valon Berishës, Arbër Zenelit dhe Edon Zhegrovës. Kombëtarja ndaj Greqisë do të ketë në...
Sporti

Kosove – Slloveni, LIVE – Këtu mund ta ndiqni ndeshjen

Kombëtarja e Kosovës sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë takimin e tretë në Grupin C kundër Sllovenisë në Ligën e Kombeve. Ndeshja zhvillohet në stadiumin "FADIL VOKRRI" Kosova në 2 ndeshjet e para ka vetëm 1pikë, ka barazuar ndaj Maltas dhe ka humbur ndaj Greqisë, dhe sonte...
Sporti

Vdes kryetari i parë i FFK-së

Futbolli kosovar sot ka marr një lajm të hidhur. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Prizren ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare, kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Përveç që ishte kryetar i FFK-së, për shumë vite ishte edhe kryetar i...
Sporti

FFK konfirmon datën e ndeshjes Maqedoni e Veriut – Kosovë

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka konfirmuar tashmë datën e ndeshjes së Përfaqësueses së Kosovës me atë të Maqedonisë së Veriut. Dardanët do të ndeshen me fqinjët nga Maqedonia e Veriut në ndeshjen e “Play-Off” në Ligën e Kombeve. Ky takim ishte i paraparë të zhvillohej gjatë muajit mars,...
Sporti

Gazetari kosovar ia ‘prish’ organizimin FFK-së, tregon para kohe se kush është shpallur futbollisti i vitit në Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovë sonte do të organizojë ceremoni ku do të shpërblehen më të mirë të vitit. Sipas mediave sportive vendore favorit për çmimin 'Lojtari i vitit' janë Vedat Muriqi, Milot Rashica dhe Amir Rrahmani, shkruan Albanienshow Megjithatë dikush ka menduar që ta bëjë publike para kohe fituesin...
Sporti

Ku do të ndërtohet stadiumi kombëtar, në Drenas apo Prishtinë?

Pavarësisht se është marrë vendimi që stadiumi kombëtar të ndërtohet në Drenas, ai mund të mos ndërtohet aty ku është thënë, por të zhvendoset në Prishtinë. Federata e Futbollit e Kosovës është neutrale lidhur me këtë çështje. “Është projekt i Qeverisë së Kosovës dhe ne nuk kemi asnjë ndikim aty....
1 2 3 4
Page 3 of 4