archiveFFK

Sporti

Zbulohet trajneri i ri i Kosovës për ndeshjet e nëntorit

Trajneri slloven, Primoz Gliha e ka konfirmuar se ai do ta drejtojë Kosovën në dy ndeshjet e muajit nëntor me Greqinë dhe Jordaninë, pas shkarkimit të Bernard Challandes nga stoli i kombëtares së Kosovës. Sipas tij pas ndeshjeve të nëntorit do të vije Felix Magath si përzgjedhës i Kosovës. Primoz...
Sporti

E FUNDIT: Challandes paralajmëron largimin nga Kosova

Bernard Challandes është i bindur se Kosova ka të ardhme të ndritur, me ose pa të në krye të saj. Tekniku zviceran ka folur për të ardhmen e Përfaqësueses së Kosovës, duke thënë se e pret një e ardhme e ndritur. 70-vjeçari ka thënë se Kosovës i duhet ndihmë dhe...
Sporti

Kosovë – Slloveni, mbyllet ndeshja me këtë rezultat

Përfaqësuesja e Kosovës U17 është mposhtur nga Sllovenia në ndeshjen e dytë eliminatore për Kampionatin Evropian “Izraeli 2022”. Ndeshja në fjalë ishte e vlefshme për ndeshjen e dytë të grupit 9, shkruan FrontOnline. Ndeshja e zhvilluar në mesditën e sotme në Austri i takoi Sllovenisë U17 me rezultat minimal, 0:1....
Sporti

UEFA reagon ndaj zhvillimeve Spanjë – Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës ka kërcënuar Spanjën që nuk do të zhvillojë ndeshjen kualifikuese për botërorin ‘Katari 2022’ me kushtet e propozuara nga Ministria e Punëve të Jashtme të Spanjës. Këta të fundit i kanë dërguar një protokoll të veçantë Federatës së Spanjës rreth organizimit të takimit me Kosovën....
Sporti

Greqi – Kosova, LIVE – Këtu mund ta ndiqni ndeshjen

Kombëtarja e Kosoves pas disa rezultateve të dopta, sonte do të tentoj të rikthehet te fitorja, përball një kombëtare me eksperiencë si Greqia Formacioni me shumë ndryshime: Muriçi; Aliti, Dreshaj, Vojvoda; Paqarada, Loshaj, Shala, Celina, Hadergjonaj; Kololli, Kastrati. Ndeshjen mund ta ndiqni LIVE në RTK, ora 20:45...
Sporti

UEFA jep lajmin e madh për klubet Kosovare

Kampionati elitar në futbollin kosovar ka shënuar rritje të madhe në ranglistën e UEFA-s. Tashmë Superliga e Kosovës gjendet në pozitën e 48-të të klasifikimit të shtëpisë së futbollit evropian, duke bërë rritje për 4 pozita. Rol kryesor për këtë ngritje ishte Drita FC, duke shkuar deri në Rundin e...
Sporti

Kryetari i FFK-së pozitiv me koronavirus?

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejtë Athinës ku edhe sot do ta zhvillojë ndeshjen ndaj Greqisë në kuadër të rundit të katër të grupit C’ në Ligën e Kombeve. Por, me Kombëtaren tonë nuk ka udhëtuar kryetari i FFk-së, Agim Ademi që gjithmonë ishte prezent, për të bërë fotografi me...
Sporti

Kosova sonte në kërkim të fitores së parë për këtë vite

Përvec kombëtares shqiptare që do të luajë ndaj Lituanisë në ora 18:00, sot në fushën e lojës do të zbresë edhe përfaqësuesja e Kosovës që do të përballet në Athinë me skuadrën përfaqësuese greke. Skuadra e Bernard Challandes nuk ka shkëlqimin e vitit të kaluar dhe në këtë edicion të...
1 2 3 4
Page 2 of 4