archiveFerizaj

Lajme

Rrahen vëllezërit mes vete në Ferizaj

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, dje me datën 22.02.2022 rreth orës 18:00 ka pranuar një informacion se në rrugën ‘’Astrit Bytyqi’’ në Ferizaj është një rast i sulmit . Në lidhje me këtë policia i ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë...
Lajme

PDK ‘dridh’ edhe Ferizajn

Kryetari i Partisë Demokratike, Enver Hoxhaj së bashku me kandidatët për deputetë të kësaj partie janë duke zhvilluar çdo ditë tubime me qytetarë. Në disa fotografi të publikuara në Facebook shihen se qindra simpatizues të kësaj partie. Shumica e pjesëmarrësve, nuk shihet se po bartin maskat apo respektojnë distancën fizike...
Lajme

Shpërthim në rrugën Prishtinë-Ferizaj, policia jep detaje

Mbrëmë rreth orës 22:00, ka ndodhur një shpërthim në rrugën Prishtinë -Ferizaj, saktësisht në parkingun e një lokali. Njësitet përkatëse policore menjëherë kanë ndërmarrë një varg veprimesh operative të cilat kanë rezultuar me arrestimin e personit të dyshuar si dhe konfiskimin e veturës me të cilën ai kishte ikur nga...
Lajme

Dalin pamjet: Shpërthim në Bankën Raiffeisen, bllokohet rruga

Indeksonline ka siguruar pamje të reja të bankës “Raiffaisen-Bank”, në rrugën “Vëllezërit Gërvalla”, në Ferizaj. Kjo bankë është dëmtuar me mjete plasëse ku edhe janë shkaktuar dëme të konsiderueshme. Muhamet Jahiri, major në Stacionin e Policisë në Ferizaj ka dhënë detja rreth rastit. Rreth orës 05:45 të mëngjesit në një...
Lajme

Gjendet i vdekur roja e një lokali në Ferizaj

Një roje e një lokali në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” në Ferizaj është gjetur i vdekur dje në lokalin ku punonte. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Ferizajt, Mehmetali Hajdini. Hajdini ka bëërë me dije se për rastin janë njoftuar nga pronari i lokalit....
Lajme

Dy të vdekur nga COVID-19 në spitalin e Ferizajit

Në Spitalin e Përgjithshëm të Ferizajt sot kanë ndërruar jetë edhe dy pacientë të prekur me koronavirus. Lajmin e ka kumtuar drejtori i Spitalit Rajonal të Ferizajt, Jeton Zeqiri, i cili shtoi se edhe tre pacientë të tjerë janë në gjendje të rëndë. “Sot ka qenë ditë e ngarkuar. Dy...
Lajme

Ferizaji model për respektimin e masave kundër Covid-19

Amir Rexhepi, asambleist në komunën e Ferizajt, ka bërë të ditur se në këtë komunë po respektohen masat kundër Covid-19. Ai tha se në kafiteritë në Ferizaj, qytetarët po mbanin maska dhe po respektohej distanca. Po ashtu edhe në tavolina kishte dezinfektues. Njoftimi: Ferizaj, model i respektimit te masava! Sot,...
Lajme

Qyteti që ka mbi 170 raste aktive me Covid-19

Mbrëmë në Komunën e Ferizajt u konfirmua edhe 1 rast i ri me COVID-19 , shkruan Gazeta Sinjali. Përmes një njoftimi të komunës në Facebook, bëhet e ditur se numri i rasteve aktive ka arritur në 178. “1 rast i ri me COVID-19 në Ferizaj Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur...
1 2 3 4
Page 1 of 4