archiveFenerbahce

Sporti

Vedat Muriqi, luani i pandalshëm shënon edhe golin e dytë

Fenerbahce ka shënuar një tjetër gol kundër Kasimpasas Kush tjetër pos sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq. Ai ka realizuar të dytin personal dhe për ekipin e tij në minutën e 44’, po ashtu nga penalltia. Penalltia u shkaktuar nga mbrojtësi kosovar Loret Sadiku, raporton Gazeta Express....
Sporti

Trajneri i Fenerbahces: Me origjinë jam nga Kosova

Ersun Yanal tash e një vit mori drejtimin e gjigantit turk, Fenerbahce. Nën drejtimin e tij, Fenerbahce aktualisht zë pozitën e dytë në tabelën e Super Ligës turke, derisa kjo edhe falë paraqitjeve brilante të sulmuesit kosovar, Vedat Muriqi, raporton Periskopi. Sidoqoftë, fakt i paditur më herët është se ai...
Sporti

Fenerbahçe do ta bëjë Muriqin milioner, kjo është paga marramendëse e tij

“Kalimi te Fenerbahçe është diçka që nuk mund ta përshkruaj me fjalë. Ka qenë ëndërr e imja” kishte deklaruar Vedat Muriqi në Prishtinë sa ishte i grumbulluar me Kosovën. Përveç ngritjes profesionale në karrierë, sulmuesi kosovar ka rritur edhe të ardhurat mujore. Sipas burimeve të Indeksonline, Muriqi fiton 2.5 milionë...
Sporti

Gjiganti spanjoll interesohet për Vedat Muriqin

Mediat turke sot kanë dhënë një lajm të bujshëm. Sipas mediumit ‘Futbolarena’ nga Stambolli, në fundjavë në ndeshjen që Fenerbahce do ta luaj me Alanyaspor skautët e klubit Atletico Madrid do të jenë të pranishëm për ta përcjell nga afër sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi. Forma fantastike që po kalon...
Sporti

Ja sa do të jetë rroga e Vedat Muriqit në Fenerbahçe

Sulmuesi i Kosovës, Vedat uriqi e ka pranuar ofertën e Fenerbahçes në Superligën e Turqisë. Ai do të fitojë 2.2 milionë euro në sezon te klubi i ri. Pas negociatave të vazhdueshme më në fund Rizespori ka pranuar, siç raportojnë mediat turke, ofertën 6 milionë euro të gjigantëve turq, Fenerbahçe,...
Sporti

Luftë e ashpër, Galatasaray – Fenerbahçe duan Muriqin!

Sulmesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka bërë lëmsh Turqinë. Shqiptari u mendua se kishte arritur marrëveshjen paraprake me ekipin e Fenerbahçen, por gjërat kanë ndryshuar shumë shpejt. Mediet turke bëjnë me dije se së fundmi në lojë për sulmuesin 25-vjeçar janë futur dhe kampionët e Galatasaray-t. Muriqi joshet më shumë...
Sporti

Përleshje masive e 3 kartona të kuq në Galatasaray-Fenerbahce

Derbi ‘interkontinental’ mes Galatasaray dhe Fenerbahces në Superligën turke as këtë herë nuk ka kaluar pa incidente, shkruan zeri.info. Lojtarët e të dy skuadrave dhe jo vetëm janë përfshirë në një përleshje fizike që ndodhi pas ndeshjes. Nga kjo përleshje, Ndiaye nga vendasit dhe Jailson e Soldado nga mysafirët u...