archivefeatured

Lajme

Vuçiq dorëzohet për ushtrinë e Kosovës, e quan të aftë Haradinajn

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka komentuar vendimin e fundit të Republikës së Kosovës për formimin e ushtrisë. Në një konferencë për media, ai është marrë me deklaratat e kryeministrit, Ramush Haradinaj, rreth kësaj çështje. “Haradinaj është njeri i aftë, mundet. Pyetja ime për të është , e ku shkruan...
Lajme

Thaçi thotë se mund të dëshmojë për dy emra të veteranëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mendon që në luftën e vitit 1998 -1999 nuk kanë qenë më shumë se 15 mijë veteranë. Madje, Thaçi thotë të jetë habitur kur ka parë edhe dy emra të rrejshëm në listat e veteranëve, e të cilët kanë qenë pjestarë të UÇK-së. Lidhur me...
Lajme

30-vjeçari nga Podujeva gjendet pa shenja jete në shtëpi

Mbrëmë në fshatin Gllamnik të Podujevës një burrë rreth moshës 30-vjeç i ka dhënë fund jetës me litar. Familjarët e kanë gjetur viktimën të varur në një shtëpi, vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes, raporton Gazeta Express. Rastin e ka konfirmuar edhe Bekim Bislimi...
Lajme

FSK-në nuk e bën ushtri emri, por ndryshimi i misionit

Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Kadri Kastrati, beson fuqishëm se FSK-ja do të arrijë të bëhet ushtri vetëm me miratimin e tre projektligjeve të propozuara në Kuvendin e Kosovës. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka bërë me dije se këto projektligje kësaj...
Lajme

Në Prishtinë mbahet konferenca rajonale kundër korrupsionit

Agjencia Kundër Korrupsionit organizon Konferencën Rajonale Kundër Korrupsionit. Në konferencën dyditore marrin pjesë drejtues të institucioneve relevante nga Shqipëria, Bosnja e Hercegovina, Italia, Kroacia, Mali i Zi, Moldavia, Turqia, përfaqësues nga organizatat të specializuara ndërqeveritare në nivel rajonal dhe më gjerë (UNDOC, OECD, UNDP), ekspertë ndërkombëtarë nga sfera e parandalimit...
1 945 946 947 948 949 954
Page 947 of 954