archivefeatured

Lajme

Në mëshirë të naftarëve

Arbnor Gashi nga Prishtina është iI habitur me faktin se sa shpejtë është rritur çmimi i derviateve të naftës. Në fakt çmimi për një litër në shumë pika është 1.25 cent e në disa ka shkuar edhe më lartë, ku një litër shitet 1.27 cent. Arbnori thotë se është e...
Lajme

Ekonomia në Kosovë po shenon rritje, ja çka thotë Banka Qendrore e Kosovës

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës ka njoftuar se sipas projeksioneve tC saj, prospektet për rritje ekonomike të Kosovës në vitin 2018 janë pozitive, me ç’rast ekonomia pritet të shënojë një përmirësim të lehtë krahasuar me vitin 2017, duke u luhaturnë një interval prej 4.2 përqind në 4.4 përqind. “Ky...
Lajme

Kërkohet shkarkimi i Shpend Maxhunit nga ky subjekt politik

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë një ditë pas lajmit të kapjes me armë e drogë të djalit të shefit të AKI’së, me kërkesë për dorëheqje morale apo shkarkim. Deputeti Rexhep Selimi ka folur për ‘kapjen e shtetit’, duke thënë se arrestimit i djalit të Shpend Maxhunit e ilustron këtë, shkruan gazetametro.net....
Lajme

Kronologjia e një dështimi!

Kush thotë se ndërtimi i termocentralit “Kosova e re”, tashmë ka dështuar?! Kush këmbëngul se ky projekti do të realizohet?! Si e përkrahu Banka Botërore këtë projekt?! Pse hoqi dorë në kohën e fundit?! A po përzihet politika ndërkombëtare në një projekt 450 megavatësh që po syonon të ndërtohet në...
Lajme

E konfirmuar: Djali i shefit të AKI-së u zu me armë dhe drogë

Zëvendësprokurori në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, Ibrahim Berisha, ka konfirmuar për Agjencinë e Lajmeve FaktePlus, se djalit të shefit të AKI-së, Shpend Maxhunit dhe tre personave tjerë u janë gjetur armë dhe drogë në veturë. Berisha ka thënë se gjatë bastisjes së një veture para një jave, djalit të Maxhunit...
Lajme

Intervistë me Lutfi Hazirin/ Si u përjashtua ideja e Serbisë të negociojë me Shqipërinë për Kosovën?!

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në një intervistë ekskluzive për portalin Pista.News, ka zbuluar detaje interesante në takimin e tij me Ministrin e Pushtetit Lokal në Serbi të asaj kohe, Zoran Lonçar, gjatë bisedimeve të Vjenes për statusin final në vitin 2005. Haziri ka thënë se Kai...
1 605 606 607 608 609 624
Page 607 of 624