archiveFatmir Sejdiu

Lajme

Në Kosovë vjen edhe Mesiq për ta festuar 20 vjetorin e çlirimit

Përkrahës të çlirimit të Kosovës kanë ardhur në Kosovë për të marrë festuar bashkë me kosovarët 20-vjetorin e hyrjes së forcave tokësore të NATO’s. Mes tyre është edhe ish-presidenti kroat, Stipe Mesiq. Presidenti Fatmir Sejdiu ka postuar fotografi nga takimi i tij me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, i cili gjendet...
Lajme

Fatmir Sejdiu synon të vijë sërish në krye të LDK’së

Ish presidenti i vendit, njëherësh edhe ish kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, pretendon rikthimin e tij në krye të kësaj partie. Sejdiu në një interviste në Zona B të Klan Kosovës, nuk e mohoi mundësinë e kandidimit të tij për këtë post. “LDK-ja ka nevojë që të ketë një njeri...
Lajme

Ish-presidenti i Kosovës: Sot ditë historike!

Ish-presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka thënë se krijimi i ushtrisë së Kosovës është një nga vendimet më të rëndësishme që pas shpalljes së pavarësisë, shkruan Gazeta Express. Ai thotë se në këtë ecje të suksesshme FSK-ja ka rrugëtuar së bashku me NATO-n dhe aleatët tjerë si SHBA-ja,...
1 2 3
Page 3 of 3