archiveFatmir Sejdiu

Lajme

“Kam parime”: Ish-presidentët e Shqipërisë për vizitë në Hagë, Fatmir Sejdiu tregon pse s’iu përgjigj ftesës

Ish-presidentët e Shqipërisë javën e ardhshme do të shkojnë për vizitë te ish-krerët e UÇK-së në Hagë. Kjo është bërë me ftesën e Behgjet Pacollit. Megjithatë, këshilltari i tij, Jetlir Zyberaj, tha se ish-presidentët e Kosovës “nuk janë përgjigjur”. Fatmir Sejdiu, ish-president i Kosovës, ka thënë për gazetën Nacionale që...
Lajme

Osmani pret në zyrë ish-presidentët, Sejdiun, Pacollin dhe Jahjagën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do të takojë sot ish-Presidentët: Fatmir Sejdiu, Atifete Jahjaga dhe Behgjet Pacolli, njofton zyra për media e Presidentit. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim ish-Presidentët: Fatmir Sejdiu, Atifete Jahjaga dhe Behgjet Pacolli. Mediat: Pamje. Komunikatë pas takimit Vendi: Kabineti...
Lajme

Fatmir Sejdiu shërohet nga COVID-19

Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe bashkëshortja e tij janë shëruar nga COVID-19. Lajmin e ka dhënë vet Sejdiu nëpërmjet një statusi të postuar në llogarinë e tij në Facebook, ku ka falënderuar stafin mjekësor për angazhimin. Statusi i plotë i Sejdiut: “Të dashur miq, Javën që shkoi, nga...
Lajme

Sejdiu tregon se a do të kandidojë për kryetar të LDK’së

Fatmir Sejdiu nuk e ka përjashtuar mundësinë e kandidimit për kryetar të ri të LDK’së, transmeton Periskopi. ‘’Nuk e di a do të jem kandidat. Jam shumë i gatshëm të marr barrën e një procesi urgjence me një ekipë nga këshilli i Përgjithshëm. Jam i gatshëm që ofroj ekspertizën time’’,...
Lajme

Fatmir Sejdiu: Jam gati të shërbej si president i Kosovës

Ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, nuk e ka mohuar se mund të japë kontributin e tij për Kosovën në këtë moment të vështirë edhe duke pranuar një ftesë për t’u kthyer në drejtimin e vendit. Sejdiu tha ndër të tjera se askush nuk mund ta prekë luftën e Kosovës, pasi...
Lajme

Sejdiu jep opinionin e tij për Qeverinë e re

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka komentuar zhvillimet e ditës së sotme në Kuvendin e Kosovës. Sejdiu në një prononcim në në RTV Dukagjini thotë se votimi i qeverisë me 61 vota e sjell Kosovën në situatë të brishtë. “Situata ka qenë tepër komplekse në kuptimin...
Op/Ed

Kjo kohë e sprovës së madhe

Shkruan: Fatmir Sejdiu Pas luftës në Kosovë pasojat e së cilës ndihen me dhëmbje edhe sot, këto ditë po përjetohen si ditët më të vështira dhe më të rrezikshme për shëndetin e qytetarëve të saj. Virusi Covid-19 shpejt arriti edhe në Kosovë. Sigurisht për aq sa mundet lypë “hakun” e...
1 2 3
Page 1 of 3