archiveFatmir Limaj

Lajme

Edi Rama arrin në Prishtinë, Fatmir Limaj e pret në takim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Prishtinë, ku ka nisur menjëherë takimin me kryetarin e Nismas, Fatmir Limajn. Kryeministri Rama, do të takohet edhe me liderët e tjerë politikë, pasditen e ditës së sotme. Rama i shoqëruar në këtë takim është me ministrin në detyrë për Punë të...
Lajme

Pas Haradinajt, Mustafa takohet edhe me Limajn

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është takuar sot me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Takimi prej 3 orësh, është zhvilluar në njërin nga hotelet në Prishtinë. Menjëherë pas takimit, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha për KosovaPress, se nuk kanë diskutuar për çështje politike, derisa theksoi...
Lajme

Specialja do ta godasë edhe Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh gazetar, Milaim Zeka, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend, ku presidenti Hashim Thaçi dhe kreu i PDK-së Kadri Veseli akuzohen për krime lufte nga Prokuroria e Hagës. Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit në një kohë kur ata ishin nisur për negociata në...
Lajme

Përplasja brenda partisë së Fatmir Limajt, zbulohet shkaktari

Me formimin e Qeverisë së re, përplasje ka pasur edhe brenda partisë së Fatmir Limajt, Nismës Socialdemokrate, shkruan Insajderi. Arsyeja e përplasjes po del të jetë posti i zëvendëskryeministrit, post ky që iu besua Albulena Balaj-Halimajt, e cila njëherit është edhe familjare e Limajt. Emërimi i Balaj-Halimajt nuk është mirëpritur...
Lajme

Limaj: Kurti po sillet sikur nuk ka ndodhur asgjë në veri

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pasi qeveria serbe ka vendos të fus në krantinë komunat veriore të Kosovës. Limaj ka thënë se ky veprim është cënim dhe shkelje e rëndë e sovranitetit të Kosovës. Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në “Faceboo”, kreu i Nismës ka...
Lajme

Limaj: Presidenti t’i shmangë zgjedhjet e parakohshme

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, pas takimit që ka pasur sot me presidentin Hashim Thaçi, në një deklaratë për media ka thënë se i ka kërkuar presidentit që ta respektojë në çdo pikë Kushtetutën. Limaj, po ashtu, ka thënë se ka kërkuar nga kreu i shtetit që t’i shmangë...
1 2 3 4 5 6 14
Page 4 of 14