archiveFatmir Limaj

Lajme

Nisma: E kemi kaluar pragun me 5.012 për qind

Nisma Socialdemokrate thotë se e kanë kaluar pragun më 5.012% apo 42 mijë vota. “Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, atyre me kusht, votave të ardhura nga diaspora me kohe dhe atyre me vonesë Nisma dhe koalicioni ynë ka marrë mbi 42 mijë vota apo 5.012% të votave”....
Lajme

Limaj: Kurrë s’ka pasur administrim më të keq zgjedhor në Kosovë

Nisma Socialdemokrate mbajti konferencë për media, nga ku kryetari i partisë Fatmir Limaj tha se ka qenë shumë shqetësuese për këtë subjekt mbarëvajtja e gjithë procesit zgjedhor. “Nuk ka pasur kurrë në Kosovë zgjedhje me një administrim më të dobët”, u shpreh ai ndër tjerash, transmeton Koha.net. Përkundër kësaj, Limaj...
Lajme

A e kaloi pragun NISMA Socialdemokrate?

Partia e Fatmir Limajt, Nisma Social Demokrate ka thirrur një konferencë pasditen e sotme për gazetarë. “Ju njoftojmë se NISMA Socialdemokrate sot mbanë konferencë për medie. Konferenca mbahet në ora 15:00 në Selinë Qendrore në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e kësaj partie. Ndryshe, në bazë të numërimit të votave me...
Lajme

Prisnin 8 deputetë: Limaj zbulon se kush ia prishi matematikat Nismës

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, është rikthyer në televizion pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve. Limaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se në bazë të gjitha sondazheve dhe parashikimeve NISMA Socialdemokrate ka pritur 8 e më shumë deputetë. “Por këto zgjedhje kanë pasur...
1 2 3 4 5 12
Page 3 of 12