archiveFatmir Limaj

Lajme

Partitë bëhen gati për zgjedhje nacionale, shkak pozita e Presidentit

Albin Kurti, prej se është rrëzuar nga Qeveria, për çdo ditë kërkon zgjedhje. Kadri Veseli ka nisur shëtitjet nëpër komuna dhe po flet për dështimet e Avdullah Hotit. Kryeministri ka nisur t’i marrë nën kontroll institucionet kryesore para se të shkohet në proces elektoral. Ramush Haradinaj, gati çdo javë, shtyhet...
Lajme

Çka ndodhi në takimin e tre liderëve të koalicionit?

Liderët e koalicionit qeverisës, Isa Mustafa (LDK), Ramush Haradinaj (AAK) dhe Fatmir Limaj (Nisma), janë takuar sot për dy orën në ndërtesën e qeverisë me kryeministrin, Avdullah Hoti, njoftoi Transmetuesi Publik i Kosovës. Në një deklarim të shkurtë para mediave, kreu i Nismës, Fatmir Limaj, tha se ishte një takim...
Lajme

Anulohet takimi i Kryeministrit Hoti me liderët e partive politike

Takimi i paraparë të enjten mes Hotit dhe partnerëve të tij të koalicionit është shtyrë. Zëdhënësi i AAK-së, Lulëzim Blakaj ka thënë takimi është shtyrë për ditën e hënë. “Sot nuk mbahet takimi i paralajmëruar, është shtyrë për ditën e hënë”, ka thënë ai. Hoti ishte pritur që të sot...
Lajme

Limaj paralajmëron përfshirjën e PDK-së në Qeveri

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka deklaruar se nuk mund të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë nëse nuk ka një unitet të brendshëm nacional. Ai shprehet i bindur se as një kryeministër e as një president i vetëm nuk e ka fuqinë ta nënshkruajë një marrëveshje përfundimtare. “Ende njerëzit...
Lajme

Edi Rama arrin në Prishtinë, Fatmir Limaj e pret në takim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Prishtinë, ku ka nisur menjëherë takimin me kryetarin e Nismas, Fatmir Limajn. Kryeministri Rama, do të takohet edhe me liderët e tjerë politikë, pasditen e ditës së sotme. Rama i shoqëruar në këtë takim është me ministrin në detyrë për Punë të...
Lajme

Pas Haradinajt, Mustafa takohet edhe me Limajn

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është takuar sot me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Takimi prej 3 orësh, është zhvilluar në njërin nga hotelet në Prishtinë. Menjëherë pas takimit, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha për KosovaPress, se nuk kanë diskutuar për çështje politike, derisa theksoi...
Lajme

Specialja do ta godasë edhe Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh gazetar, Milaim Zeka, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend, ku presidenti Hashim Thaçi dhe kreu i PDK-së Kadri Veseli akuzohen për krime lufte nga Prokuroria e Hagës. Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit në një kohë kur ata ishin nisur për negociata në...
Lajme

Përplasja brenda partisë së Fatmir Limajt, zbulohet shkaktari

Me formimin e Qeverisë së re, përplasje ka pasur edhe brenda partisë së Fatmir Limajt, Nismës Socialdemokrate, shkruan Insajderi. Arsyeja e përplasjes po del të jetë posti i zëvendëskryeministrit, post ky që iu besua Albulena Balaj-Halimajt, e cila njëherit është edhe familjare e Limajt. Emërimi i Balaj-Halimajt nuk është mirëpritur...
1 2 3 4 13
Page 2 of 13