archiveFatmir Limaj

Lajme

Vjen reagimi i Fatmir Limajt pas ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit, transmeton Korrespodenti. Limaj ka thëne se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, me votën e tyre pro marrëveshjes se Prespës për ndryshimin e emrit, zgjodhën rrugën e integrimeve evropiane. “Miratimi i ndryshimeve kushtetuese...
Lajme

Limaj në Prizren, prezanton aderimet e reja të Nismës

Nismës Socialdemokrate, degës në Prizren nga sot i janë bashkuar dhjetëra ish aktivistë e drejtues të Partisë Demokratike në këtë qytet. Në një konference për media të Nismës ku prezent ishte edhe kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj, janë prezantuar aderimet e reja. Kësisoj nga sot tek Nisma kanë aderuar:...
Lajme

Të përçarë për taksën, timonin e dialogut e mban Thaçi

Një deklaratë e dhënë nga Presidenti Hashim Thaçi, dhënë për Washington Post, në lidhje me mundësin e largimit të taksës kundër Serbisë, ka ngjallur jo pak reagime në anën e Qeverisë dhe të shoqërisë civile. Këta të fundit kanë thënë se Presidenca dhe Qeveria duhet të koordinohen për veprimet e...
Lajme

Nis takimi ndërmjet ekipit negociator dhe Mogherinit

Partia Social Demokrate e Shpend Ahmetit ia ka parë hairin mungesës së Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së në ekip negociator, pasi që në mungesë të tyre kanë shkuar në Bruksel me tre përfaqësues, e që të tre do të marrin mëditjet e parapara për udhëtime jashtë vendit, shkruan Gazeta Express. Në...
Lajme

Ahmeti e Limaj paralajmërojnë Thaçin e Haradinajn

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i mandatuar nga Qeveria e Kosovës në krye të delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë ka thënë se mandati i këtij delegacioni është i qartë. Limaj ka thënë se si delegacion ata mirëpresin çdo ide të mirë. Ai ka paralajmëruar se nga nesër ata do...
Lajme

Limaj: Vuçiqin e njoh nga Haga, nëse takohemi në Bruksel kam çka i them

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i mandatuar nga Kuvendi i Kosovës për të udhëhequr delegacionin shtetëror për bisedimet me Serbinë ka thënë se procesi i dialogut do të çojë në njohje reciproke, sepse ndryshe s’ka kuptim dialogut. Objektivi kryesor, sipas Limajt, është njohja, anëtarësimi i Kosovës në OKB dhe mekanizma...
Lajme

Sinani i uron Limajt fitore përfundimtare ndaj Serbisë

Anëtari i këshillit të përgjithshëm të NISMA’s, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka uruar Fatmir Limajn për misionin e ri, atë të udhëheqëjes së Ekipit të dialogut Kosovë - Serbi. "Suksese ne misionin e ri! Qofte perballja dhe FITORJA perfundimtare ndaj Serbise!", ka shkruar...
1 11 12 13 14
Page 13 of 14