archiveFatmir Limaj

Lajme

Ahmeti e Limaj paralajmërojnë Thaçin e Haradinajn

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i mandatuar nga Qeveria e Kosovës në krye të delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë ka thënë se mandati i këtij delegacioni është i qartë. Limaj ka thënë se si delegacion ata mirëpresin çdo ide të mirë. Ai ka paralajmëruar se nga nesër ata do...
Lajme

Limaj: Vuçiqin e njoh nga Haga, nëse takohemi në Bruksel kam çka i them

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i mandatuar nga Kuvendi i Kosovës për të udhëhequr delegacionin shtetëror për bisedimet me Serbinë ka thënë se procesi i dialogut do të çojë në njohje reciproke, sepse ndryshe s’ka kuptim dialogut. Objektivi kryesor, sipas Limajt, është njohja, anëtarësimi i Kosovës në OKB dhe mekanizma...
Lajme

Sinani i uron Limajt fitore përfundimtare ndaj Serbisë

Anëtari i këshillit të përgjithshëm të NISMA’s, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka uruar Fatmir Limajn për misionin e ri, atë të udhëheqëjes së Ekipit të dialogut Kosovë - Serbi. "Suksese ne misionin e ri! Qofte perballja dhe FITORJA perfundimtare ndaj Serbise!", ka shkruar...
Lajme

Limaj thotë se sot u kurorëzuan përpjekjet shekullore

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka marrë pjesë në pritjen shtetërore për nderë të formimit të Ushtrisë së Kosovës. Limaj me këtë rast ka thënë se sot ishte një ditë e madhe për qytetarët e Kosovës. Sot, sipas zv-kryeministrit Limaj nisi një kapitull i ri dhe po rrumbullakohet konsolidimi...
Lajme

Kosova më 14 dhjetor bëhet me ushtri

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka konfirmuar se Kosova do të bëhet me ushtri më 14 dhjetor. Limaj në një aktivitet partiak ka thënë se të premten e ardhshme, Kuvendi i Kosovës pritet të miratojë pakon e ligjeve që çojnë në transformimin e FSK-së në Ushtri. Limaj, që mban...
Lajme

Limaj fton të rinjtë: Mësoni, merrni zanate e punën ua gjejmë ne

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka mbajt takim me të rinjtë e Drenasit dhe Skenderajt. Kryetari i Këshillit Kombëtarë të Nisma Social Demokrate, Jakup Krasniqi, u tha të rinjve ta shfrytëzojnë moshën dhe energjitë, dhe të jenë solidarë, ndërsa shpalosi parimet e Nismës, sipas tij, liria, drejtësia, barazia dhe...
Lajme

Limaj: Kosova më shumë se kurrë më parë ka nevojë për të rinjtë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar të rinjtë e Nismës së Vushtrrisë dhe Mitrovicës. Limaj në fillim të fjalës së tij para tyre, ka thënë se fjalimi i tij nuk do të jetë politikë, por më shumë është fjalim prindëror e qytetarë. Limaj thotë se Kosova më shumë...
1 10 11 12 13
Page 12 of 13