archiveFatmir Limaj

Lajme

S’ka zgjidhje tjetër, vendi shkon në zgjedhje

Fatmir Limaj ka mohuar se Nisma Socialdemokrate do të jetë pjesë e një qeverie teknike duke mos shkuar në zgjedhje. Ai tha se me dorëheqjen e Haradinajt vendi automatikisht shkon në zgjedhje. Ai ka thënë se të gjitha procedurat duhet të respektohen por megjithatë dorëheqja e kryeministrit nënkupton zgjedhje. “Me...
Lajme

Reagon edhe Fatmir Limaj pas dorëheqjes së Kryeministrit Haradinaj

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ngjarjeve të sotme, ku dha dorëheqje nga posti i kryeministrit, Ramush Haradinaj, pasi që u ftua nga Gjykata Speciale. Limaj përmes një postimi në facebook, ka thënë se këto janë ftesa të padrejta, duke thënë se është fatkeqësi është që kjo...
Lajme

Nitaj thotë se Fatmir Limaj po kthehet në PDK

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se në raporte zyrtare partnerët e koalicionit nuk kanë ndonjë mospajtim të theksuar. Nitaj ka thënë se nuk dihen qartë planet e Fatmir Limajt për raportet me Qeverinë. “Ka lloj lloj storiesh. Çarshia flet që Limaj po...
ShowBiz

Fatmir Limaj mirëpret në takim reperin Gold AG

Zëvendësministri i Kosovës, Famtir Limaj, ka mirëpritur sot (e premte) në takim reperin e njohur shqiptar, Gold AG. Këtë e bëri të ditur vet reperi me prejardhjenga Presheva, përmes një footgrafie të publikuar në rrjetet sociale. Dyshja shihen duke shtrënguardorën e njëri-tjetrit, teksa kanë bërë edhe një bisedë të gjatë...
Lajme

Kushtetuesja aprovon kërkesën e LDK’së dhe VV’së: Ekipi negociator është antikushtetues

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës, ka vendosur rreth kërkesës së parashtruar nga deputetët e opozitës, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes për Ligjin për Dialogun. Gjykata Kushtetuese ka vlerësuar se kërkesa e bërë nga deputetë është pranuar, dhe se delegacioni shtetëror i cili është themeluar me Ligjin e kontestuar...
Lajme

Limaj: Thaçi e Bukoshi më lanë me dy fishekë në mal

Zëvendskryeministri Fatmir Limaj në një rrëfim për 20-vjetorin e çlirimit ka treguar për vështirësitë në luftë, që sipas tij kanë ardhur nga dy krahët që atë kohë konsideroheshin si kundërshtarë. Limaj përmend Presidentin aktual Hashim Thaçin dhe Kryeministrin e Qeverisë së Kosovës në ekzil Bujar Bukoshin. Fatmir Limaj u shpreh...
Lajme

Limaj: 70 për qind të premtimit për punësime e kemi përmbushur

Zëvëndës kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në fushën zgjedhore kishte premtuar se në qeverisje qendrore e lokale, çdo familje do ta kishte së paku një të punësuar. Ai tani mendon se ky premtim është përmbushur 70 përqind. “Kemi arritur një sukses të jashtëzakonshëm, diku deri 70 për qind është arritur...
Lajme

Milaim Zeka braktis partinë e Fatmir Limajt?

Deputeti aktual i NISMA’s, Milaim Zeka, i ka prishur keq raportet me udhëheqësit e partisë. Po i akuzon për punësime e veprime kriminale. Në këtë situatë, ish-gazetari s’e ka përjashtuar mundësinë e kalimit në ndonjë parti tjetër. Në një prononcim për Gazetën Express, Zeka ka thënë se nuk ka librezë...
Lajme

Limaj: Ka ardhur koha që të heqim taksën ndaj Serbisë

Taksa ndaj mallrave serbe është kryefjala e artikulimit politik në Kosovë. Ndërkombëtarët vijojnë të shtojnë presionin ndaj Prishtinës për ta detyruar atë të heq tarifën, që e konsiderojnë pengesën kryesore të dialogut Kosovë-Serbi. Qeveria dhe kryeministri Haradinaj nuk kanë ndryshuar qëndrim duke theksuar se kushti është njohja nga Serbia. Por...
1 2 3 5
Page 1 of 5