archiveFatmir Limaj

Lajme

Limaj: Vetëm 6 mijë familje s’e kanë asnjë anëtar të punësuar

I pari i partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, njëherit edhe kandidat për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, ka folur rreth zotimeve të kësaj partie. Sipas Limajt, Nisma ka pasur katër zotime, të cilat, sipas tij, kanë bërë një ecje të jashtëzakonshme. Njëri ndër to është zotimi për punësim, ku, sipas tij,...
Lajme

“Qeveria e ardhshme vendosë për fatin e Kosovës në dialogun me Serbinë”

Me slloganin “Bashkë për shtetin”, kandidati i nominuar për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj sot pasdite është takuar me struktura dhe simpatizantë të Nismës Socialdemokrate në Shtime, i cili shpalosi programin qeverisës për zgjedhjet nacionale dhe ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve në zgjedhjet 6 tetor. Limaj ftoi qytetarët e...
Lajme

Limaj thotë se Kosova ende s’ka burrështetas

Sipas zëvendëskryeministrit në largim Fatmir Limaj, në Kosovë nuk ka burrështetas. Limaj ka thënë se burrështetasi mund të shkojë deri në atë moment që nuk guxon të rrezikojë marrëdhëniet e komunikimit shtetëror, qoftë edhe për një votë. E këtu ka thënë se nuk ka parë ende burrështetas. “Burrështetasi duhet të...
Lajme

Limaj fton në debat televiziv Veselin, Haradinajn, Osmanin dhe Kurtin

Kreu i Nismës Socialdemokrate dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit NISMA-AKR-PD, i ka ftuar në një debat televiziv të gjithë kandidatët e tjerë për kryeministër, Veselin nga PDK, Haradinajn nga koalicioni AAK-PSD, Vjosa Osmanin nga LDK dhe Kurtin nga LV. “Nga salla historike në Kaçanik 29 vite...
Lajme

Pse duhet të votohet Fatmir Limaj?

Nga Leunorë Krasniqi, antare e kryesisë së gruas së Nisma's në Prishtinë Tashmë në këtë kohë fushate elektorale po shohim e po dëgjojmë lloje të ndryshme të premtimeve, madje shumica e tyre të përsëritura shumë shpesh. Mendoj se koha është që qytetaret të reflektojnë pozitivisht, të rreflektojnë me ndryshime. Premtimet...
Lajme

Limaj: Kosova nuk zhvillohet me fjalë, por me veprime konkrete

Zëvendëskryeministri në detyrë, njëherësh kryetar i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se Kosova nuk zhvillohet me fjalë, por me veprime konkrete të cilat janë parakusht për zhvillimin e bizneseve. Sipas tij, shembull i atyre që veprojnë është ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala. Këto komente...
Lajme

Sondazhi i T7: Veseli 61%, Osmani 23%, Albin Kurti 9%, Haradinaj 5%

Në sondazhin me telefonata është duke u zhvilluar në T7, me pyetjen se cilin nga pesë kandidatët do ta votoni më 6 tetor. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i cili është kandidat për kryeministër, është duke prirë me vota, shkruaj Reporteri.net. 61.% e qytetarëve kanë votuar për...
Lajme

Limaj: Pa njohje nga Serbia, nuk mund të flitet për kufirin

Kreu i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, thotë se nuk mund të flitet për korrigjim të kufirit me Serbinë pa njohje nga Serbia. “Dy shtetet njihen njëra me tjetrën pastaj definohen kufijtë. Ne shkojmë për njohje, por ne nuk kemi asnjë propozim zyrtar nga Serbia. Duhet filluar dialogu për njohje”, ka...
Lajme

Limaj: Qeveria e re duhet të ketë 80 vota në Parlament

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, tha se mbështet idenë e një qeverie e cila ka një shumicë prej 2/3 në Kuvendin e Kosovës. I ftuar në emision “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ai tha se kërkohet një shumicë shqiptare. “Na duhet një qeveri me shumicë të gjerë, më mbështetje...
1 2 3 7
Page 1 of 7