archiveFadil Vokrri

Sporti

Nënshkruhet marrëveshja për mbrojtjen e emrit të Fadil Vokrrit – nuk do të lejohet të keqpërdoret emri i legjendës

Sot gjatë ditës, djali i legjendës së ndjerë , Fadil Vokrri, Gramoz Vokrri ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me “Pro Talent Kosova”. Në bazë të kësaj marrëveshje, do të mbrohet emri i të ndjerit, Fadil Vokrri nga keqpërdorimet, transmeton Indeksonline. “Pro Talent Kosova” do të ketë të drejtat ekskluzive të...
Sporti

Edhe kaq ulëse do t’i shtohen stadiumit “Fadil Vokrri”

Rezultatet e mira të Përfaqësueses së Kosovës kanë bërë që interesimi për ndeshjet e saj të jetë tepër i madh, ndërsa kapaciteti i stadiumit “Fadil Vokrri” nuk i përmbush as përafërsisht kërkesat e të interesuarve. Për këtë arsye, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, në emisionin “Favorit”...
Sporti

Stadiumi Fadil Vokrri në ballinën e faqës zyrtare të UEFA’s

Raundi parakualifikues i Ligës së Kampionëve këtë vit po zhvillohet në Kosovë. Kampionët e katër shteteve, Kosovës, Andorrës, Gjibraltarit dhe San Marinos po marrin pjesë në raundin parakualifikues, shkruan Gazeta Sheshi. Feronikeli dhe Santa Coloma janë në finalen e madhe të raundit parakualifikues. Fituesi i këtij dueli do të luaj...
Sporti

Kështu do të duket shtatorja e Fadil Vokrrit

Komiteti Olimpik i Kosovës ka publikuar një fotografi në të cilën shihet modeli i shtatores së legjendës së futbollit, Fadil Vokrri, transmeton Reporteri.net. Shtatorja pritet të vendoset para stadiumit në Prishtinë që mbanë edhe emrin e legjendës. Se a do të jetë ky versioni final i shtatores mbetët të shihet,...
Sporti

Kosova po bëhet me dy stadiume të nivelit ndërkombëtar

Federata e Futbollit të Kosovës do të ketë shumë punë për të bërë në fillim të vitit 2019. FFK duket se ka marr një lajm tejet të mirë nga UEFA sa i përket infrastrukturës së stadiumeve. Përfaqësuesja e Kosovës filloi ta shkruante historinë në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, por...
1 2
Page 1 of 2