archiveFacebook

Lajme

Mark Zuckerberg humbi 15 miliard dollarë në vitin 2018

Themeluesi i Facebook ka humbur pothuajse një të katërtën e vlerës së tij neto pas një viti shumë të keq për gjigantin e mediave sociale. Multimiliarderi, Mark Zuckerberg ka në llogarinë e tij 15 miliardë dollarë më pak, pasi Facebook u përfshi në skandalin e shkeljes së privatësisë së përdoruesve....
Lajme

Keni probleme me Facebook? Ja çfarë po ndodh!

Nëse jeni duke pasur probleme me Facebook, nuk jeni të vetmit. Përdorues të shumtë të Facebook po raportojnë në Twitter se janë duke pasur probleme me qasjen në rrjetin social. Përdoruesit po shkyçen në mënyrë të pashpjegueshme nga aplikacioni i Facebook për celularë, duke mos mundur të kyçen përsëri. Raportimet...
Lajme

Bie Facebook, mijëra përdorues probleme me rrjetin social

Rrjeti social Facebook ka rënë për mijëra njerëz përreth botës. Mijëra përdorues të nervozuar në SHBA dhe në disa vende të Evropës, duke përfshirë vendin tonë, thuhet se janë prekur nga ky problem. Sipas “Down Detector”, një vegël online që tregon për rënien e uebfaqeve të ndryshme nga sistemi, ankesat...
Facebook
Lajme

Facebook ka fshirë 1.5 miliard llogari të rrejshme

Gjiganti “Facebook” ka fshirë vetëm sivjet rreth 1.5 miliard llogari të rreme, si dhe 1.2 miliard “spame”. Facebooku ka zbuluar këto shifra në Raportin e Standardeve të Komunitetit. Raporti tregon se si Facebooku është marrë me çështjet si lakuriqësia, gjuha e urrejtjes, propagandat terroriste, përmbajtjet grafike të dhunës dhe llogaritë...
Lajme

Soros sulmon Facebook, vjen përgjigja e Zuckerberg

Mark Zuckerberg, shefi ekzekutiv i Facebook, mbajti një konferencë shtypi për të diskutuar me reporterët se si i menaxhon rrjeti social postimet problematike dhe për standardet e komunitetit. Biseda shkoi menjëherë në drejtimin e gabuar. Për më tepër se një orë, miliarderi 34-vjeçar iu përgjigj pyetjeve se si ai dhe...
Interesante

Si do të dukej bota pa rrjetet sociale?

Sot, mediat sociale iktojnë mënyrën se si ndërveprojmë me miqtë, lexojmë lajmet dhe jetojmë përditë. Por ky ekspozim i përditshëm mund të ketë një pasojë mbi psikikën e njeriut, thonë studimet. Ata më të fundit kanë lidhur përdorimin më të shpeshtë të Facebookut me një shëndet mendor dhe fizik më...
Lajme

Labinot Tahiri thyen rregullat e komunikacionit LIVE në Facebook

Këngëtari deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri, ka postuar një video live ku shihet duke vozitur veturën dhe njëkohësisht duke komunikuar direkt me përcjellësit e tij në Facebook. Ky veprim, me rregullat e komunikacionit është i ndaluar për vozitësit, shkruan Insajderi. Në raste të tilla,...
Lajme

Facebook më në fund e sjell atë që e kemi pritur të gjithë

Së shpejti do të hyjë në funksion veçoria e Facebook e cila ju lejon t’i ç’dërgoni mesazhet në aplikacionin Messenger, deri në 10 minuta pasi t’i keni dërguar. Planet për veçorinë e re u bënë të ditura në përditësimin e fundit të aplikacionit, i cili u bë i disponueshëm për...
1 2 3 4
Page 3 of 4