archiveFacebook

Lajme

Facebook ‘shkund’ edhe një herë botën, lanson monedhën digjitale

Gjiganti Facebook ka ndërmarrë një hap që mund të shkundë sistemin financiar bankar në botë. Facebook ka njoftuar se do të lansojë një monedhë digjitale të quajtur Libra, e cila do t’u mundësojë miliona përdoruesve të këtij rrjeti që të bëjnë transaksione financiare anembanë globit, shkruan The Guardian, transmeton Reporteri.net....
Lajme

Facebook vjen ndryshimin më të madh që ka bërë ndonjëherë

Kreu i kompanisë Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një seri ndryshimesh në Facebook dhe platformat tjera sociale, përfshirë Instagram dhe Whatsapp. Këto ndryshime janë përgjigje e drejtpërdrejtë ndaj kritikave të shumta për mënyrën se si Facebook mbron të dhënat e përdoruesit. Dhe pikërisht, sipas Zuckerberg, çështja e privatësisë do të...
Lajme

Facebook vjen me ndryshime tjera

Facebook duket se po teston një mënyrë të re për të parë përmbajtjen në Faqen Kryesore dhe storiet në rrjetin social. Kompania mund të shkrijë përmbajtjen nga dy burimet në një faqe të vetme, që është e palëvizshme. Kjo është zbuluar nga inxhinierja e softuerit, Jane Manchun Wong, e cila...
Lajme

Mësohet çfarë është duke ndodhur me facebook

Facebook ka pësuar rënien më të madhe ndonjëherë, prej se mbahet mend. Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë prej sistemi për shumicën e përdoruesve të botës për të paktën pesë orë. Kompania nuk ka komentuar se çfarë e ka shkaktuar këtë rënie, por përmes një postimi në Twitter ka njoftuar...
Lajme

Kandidatja për presidente të Amerikës thotë se do t’i shkatërrojë Amazon’in, Facebook’un dhe Google’n

Senatorja demokrate Elizabeth Warren do të shënjestrojë gjigandë të teknologjisë si Amazon, Facebook dhe Google nëse triumfon në përpjekjen e saj për presidencën amerikane në vitin 2020. “Është koha që të mëdhenjtë e teknologjisë të mësojnë ç`është bindja”, u shpreh politikania 69-vjeçare. “Çështja është se mundësia për të bërë më...
Lajme

Njihuni me Tina Feratin, shqiptaren e parë që punon për Facebook

Nuk është i vogël numri i shqiptarëve që kanë korrur sukses jashtë vendit me punën dhe talentin e tyre. E tillë është Florentina Ferati nga Ferizaji, e cila ka arritur të punësohet në gjigantin “Facebook”, që njëherësh shënon edhe rrjetin social më të përdorur nga shqiptarët. Për suksesin e saj...
Lajme

Me këtë trik mund të hysh në llogarinë e secilit në Facebook

Një programues ka zbuluar se pothuajse gjithkush mund të hyjë lehtësisht në Facebook, vetëm duke gjetur një gjë: Çdo numër telefoni tuajin të vjetër. Nëse e keni harruar fjalëkalimin tuaj, sistemi i rimëkëmbjes së llogarisë së Facebook mundëson që përdoruesit të kthehen në llogarinë e tyre duke i dhënë numrin...
1 2 3 4
Page 2 of 4