archiveEuro 2020

Sporti

Italia kampione e Evropës

Sot (e diele) u zhvillua ndeshja e fundit e kampionatit evropian “EURO 2020”, shkruan Sinjali Sport. Italia është përballur me Anglinë në finalen e shumë pritur të kësaj gare. Kampion i EURO 2020 u shpall Italia, pasi fituan me anë të penaltive me rezultat 3-2. Fituesi nuk u vendos në...
Sporti

Koronavirusi/ A do të zhvillohen ndeshjet në “Euro 2020”?

Përhapja e koronavirusit ka ndikuar edhe në sportin e futbollit ku shumë ndeshje janë shtyrë e shumë të tjera janë zhvilluar pa pranin e tifozëve. E së fundmi është vënë në pikëpyetje edhe zhvillimi i ndeshjeve në Euro2020, shkruan IndeksOnline. Andaj për këtë ka folur edhe Presidenti i UEFA-s, Aleksander...
Sporti

Një postim i presidentes kroate nxit reagime në Serbi

Kroacia pas fitores së sontme ndaj Sllovakisë edhe zyrtarisht e ka siguruar kualifikimin në kampionatin Evropian 2020. Kroacia fitoi me rezultat 3:1 për ta mbyllur në pozitën e parë këtë kampanjën kualifikuese, shkruan Zëri.info. Në festën kroate ka qenë edhe presidentja Kolinda Grabar e cila vazhdimisht është pjesë e kombëtares...
Sporti

100 mijë euro gjobë për ‘talljen’ me himnin kombëtar shqiptar

Gazeta franceze “L’Equipe” shkruan se incidenti me himnin kombëtar të Shqipërisë, në ndeshjen Francë-Shqipëri, nuk është pritur mirë nga UEFA, dhe është hapur një procedim disiplinor. Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik në datën 17 tetor, teksa Franca pritet të dënohet me 100 mijë euro nga UEFA,...
Sporti

Bastoret nuk i japin as një gjasë Kosovës përballë Anglisë

Të marten luhet ndeshja e vlefshme e grupit A, ku takohen kombëtarja e Anglisë dhe ajo e jona (Kosova) Kjo ndeshje e cila zhvillohet në Southampton është e rëndësishme për të dyja kombëtaret pasi që luhet për vendin e parë në grup, shkruan AlbanienShow. Megjithatë bastoret sportive po e shohin...
Sporti

Kjo ishte festa e kroatëve pas fitores së Kosovës ndaj Çekisë

Kosova sot ka shënuar njërën prej fitoreve më të rëndësishme në historinë e saj, që nga pranimi në UEFA. Djelmoshat e Challandes, përkundër mungesave të shumta të bashkëlojtarëve në formacionin startues, ia arritën qëllimit, që t’i bëjnë të lumtur ata 13 mijë të pranishëm e qindra-mijëra të tjerë që i...
Sporti

Mediat zvicerane thurin lavdata për Kosovën

Raporit i gazetës zvicerane “Blick” ka shkruar për Kosovën si “të pamposhturit për 15 ndeshje”. Kosova ka shënuar fitore historike ndaj Republikës Çeke me rezultat 2:1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2020. Gazeta zvicerane Blick ka dalë menjëherë me një titull bombastik në faqen e...
Sporti

Bullgari – Kosovë, shpallet ndeshja më e bukur nga ‘Onefootball’

Platforma e njohur për fansat e futbollit, “Onefootball”, me bazë në Berlin, ka bërë një komentim të këndshëm në lidhje me ndeshjen e sotme mes Bullgarisë dhe Kosovës. Titulli i këtij shkrimi është “Bullgari-Kosovë, ndeshja më e bukur”, raporton Koha.net. “Bullgari-Kosovë tha emocione. Ishte një sfidë të cilën të dyja...
1 2
Page 1 of 2