archiveEnver Hoxhaj

Lajme

Hoxhaj: Krijimi i qeverisë së re, legjitim dhe kushtetues

Ish-zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, ka thënë se krijimi i një qeverie të re, na pëlqeu ose s’na pëlqeu, është i pashmangshëm, tani në këtë kohë politike dhe pandemie në Kosovë. Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, është shprehur se krijimi i një qeverie të re, është i pashmangshëm dhe...
Lajme

Hoxhaj e nis festën e Vitit të Ri me Presidentin Thaçi

Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës, ka zgjedhur që me Presidentin Hashim Thaçi të shijojë gotën e parë të festës së Vitit të Ri. Këtë e ka bërë të ditur vet Hoxhaj, përmes llogarisë së tij në facebook, ndërsa ka ndarë edhe një fotografi të momentit ku shihen bashkë...
Lajme

Hoxhaj: Jo zgjedhje të reja

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se vendi ka hyrë në krizë politike. Ai ka deklaruar se kjo po ndodh për shkak se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë mirëbesim mes vete për ta formuar qeverinë e ardhshme të vendit. Hoxhaj ka thënë...
Lajme

Hoxhaj: Jemi subjekti politik më i madh në Kosovë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Enver Hoxhaj, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Hoxhaj ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për zgjedhjet e parakohshme që priten të mbahen me 6 tetor. Sipas disa parametrave matës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK priten të...
1 2 3 4
Page 1 of 4