archiveEnver Hoxhaj

Lajme

Hoxhaj – Kurtit: 1 muaj qeverisje pa plan

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka hedhur kritika ndaj Qeverisë Kurti, duke thënë se që një muaj po bëjnë qeverisje pa plan. “Improvizime, manipulime, vendime të përçarta e asnjë vizion se si të përballen me pandeminë, ekonominë e arsimin, kjo Qeveri po abstenon nga puna dhe përgjegjësia....
Lajme

Këto janë 10 kërkesat e PDK’së për Kurtin

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Uran Ismaili kanë takuar në zyrat e Kuvendit të Kosovës, kryetarin e LVV-së, Albin Kurti dhe U.D. të Presidentes, Vjosa Osmani. Në takimin e ftuar për fillimin e konsultimeve me partitë politike rreth krijimit të institucioneve të reja pas...
Lajme

Hoxhaj flet pas takimit, tregon çka folën me Kurtin e Osmanin

Kryetari në detyrë I PDK’së Enver Hoxhaj, ka folur pas takimit që zhvilloi me Kurtin dhe Osmanin. Hoxhaj, në një konferencë për media tha se ky takim ishte shumë i mirë. “Të nderuar zonja dhe zotërinj, kishim një takim shumë të mirë me kryetarin e VV’së, Albin Kurtin, dhe zonjën...
Lajme

​Osmani e Kurti takohen me Hoxhajn

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidati për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani kanë pritur në takim ushtruesin e detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj për t’u konsultuar rreth konstituimit të institucioneve. Kurti dhe Osmani si fitues të zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit kanë ftuar në...
Lajme

Enver Hoxhaj uron VV-në, tregon se a do të hyjë në koalicion me ta

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka uruar qytetarët për zgjedhjet e sotme, shkruan Gazeta Sinjali. “Në emër të PDK-së falënderoj të gjithë qytetarët e Kosovës, u konfirmuar që Republika e Kosovës është demokraci e re”, tha ai. “Qytetarët e Kosovës kanë folur dhe vullneti i tyre...
Lajme

Përfundimi i votimit, lajmërohet Enver Hoxhaj

Janë mbyllur të gjitha vendvotimet në Kosovë, të cilët votuan për zgjedhjet parlamentare në vend. Më t’u mbyllur vendvotimet, menjëherë janë publikur EXIT POLL-e të ndryshme, ku të gjitha nxirrin LVV’në fituese të madhe të zgjedhje, shkrun Korrespodenti. Pas publikimit të tyre, ka reaguar kryetari i PDK’së, Enver Hoxhaj, i...
1 2 3 9
Page 1 of 9