archiveEmmanuel Macron

Lajme

Franca e nderon Thaçin, e ulin bashkë me Trump, Merkel dhe Putin

Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, i është rezervuar një vend i veçantë gjatë ceremonisë së shënimit të përfundimit të luftës së parë botërore në Paris. Nga protokolli francez, Thaçi është ulur në binën A, në të cilin janë ulur liderët e shteteve dhe organizatave më të fuqishme të botës. Derisa...
Lajme

Thaçi nga Parisi: Ishte një mundësi e mirë të bisedoj me liderë botëror

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, falënderoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron që nderoi Kosovën sikurse të gjitha shtetet tjera pjesëmarrëse në shënimin e njëqindvjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Postimi i Presidentit Thaçi në Facebook: E falënderoj presidentin Makron për pritjen e sotme miqësore. Mirënjohës për Francën, e...
Lajme

Paris, vjen lajmi i fundit nga presidenti Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po merr pjesë në darkën, presidenti francez, Emanuel Macron, ka ftuar liderët nga mbarë bota. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në këto qaste ka hyrë në ndërtesën ku, presidenti francez, Emmanuel Macron, ka ftuar liderët nga mbarë bota, të cilat në Paris kanë ardhur për...
Lajme

Ky është lajm i madh për Kosovën, kjo nuk ka ndodh kurrë më parë!

Presidenti francez, Emmanuel Macron, më 11 nëntor është nikoqir i shumë liderëve botërorë, që do të marrin pjesë në manifestimin e përvjetorit të 100-të të armëpushimit, i nënshkruar në mes të Forcave Aleate dhe Gjermanisë për përfundimin e Luftës së Parë Botërore në Frontin Perëndimor. Në këtë ngjarje unike pritet...
1 2 3 4
Page 4 of 4