archiveElvis Naçi

Lajme

Elvis Naçi infektohet me koronavirus, ja kush e konfirmon këtë

Bamirësi Elvis Naçi ka rezultuar pozitiv në testin e korònavirusit. Këtë e ka zbuluar gazetari Elio Laze në një shkrim në Facebook ku i thotë të shkuara atij dhe cdo pjesëtari tjetër të familjes. Situata eshte frikesuese ne Shqiperi dhe dje u regjistuan 4 viktima nga koronavirusi. Postimin e publikuar...
Lajme

Mustafa Bajrami i shkruan letër Hoxhë Elvis Naçit!

Nuk ka dyshim se sikur Hoxhë Halil Kastrati që po jep një kontribut të pashoq këndej në Kosovë, edhe Hoxhë Elvis Naçi andej në Shqipëri dhe më gjerë po bënë nam me punën dhe kontributet e tij, shkruan Gazeta Mejdani. Këta dy burra të mëdhenjë, me shpirt të madh, po...
Lajme

Elvis Naçi nuk kishte pranuar donacionin nga Serbia për shqiptarët

Shqipëria muaj më parë u trondit nga një tërmet i tmerrshëm që shkaktoi dëme shumë të mëdha. Në ndihmë Qeverisë së Shqipërisë i dolën shumë shtete fqinje dhe ato të rajonit. Përveç ndihmës shtetëore, ishin lajmëruar edhe persona fizik që në mënyrë vullnetarë kishin nisur fonde në fondacionin ‘’Firdeus’’ i...
Lajme

Elvis dhe Fatma Naçi shpërndajnë tonelata me ushqime

Situata e vështirë me COVID-19 nxorri në pah më shumë se kurrë varfërinë në vendin tonë, ku me mijëra familje tashmë mezi po sigurojnë edhe bukën e gojës, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Shumë shqiptarë nuk mund të ushqehen normalisht, pasi nuk kanë mundësi, në kushtet e...
Lajme

A ekziston xheneti? – Përgjigjet Elvis Naçi

Imami i njohur Elvis Naçi ishte i ftuar të dielën mbrëma në emisionin n'Kosovë Show te Shpetim Desku. Në pyetjen se a ekziston xheneti, Naçi tha se edhe një myslimanë a myslimane në klasë të parë e di që një e treta e Kuranit është bota tjetër, transmeton Korrespodenti. "Në...
Lajme

Elvis Naçi: Kosovarët donatorët më të mëdhenj

Elvis Naçi, i ftuar mbrëmjen e kësaj të marte në “Opinion” zbuloi se në vetëm 24 orë, vetëm në Zvicër, shqiptarët atje kishin dhuruar 1 milionë franga. “Ne kemi filluar maratonën, ditën e enjte. Ditën e premte kur kam parë numrin e llogarisë së Zvicrës që ka fondacioni Firdeus, kanë...
1 2 3 6
Page 1 of 6