archiveElon Musk

Biznes

Elon Musk shet një pjesë të madhe të aksioneve të Tesla-s

Themelues i Tesla-s, Elon Musk, ka shitur ditët e fundit aksione të kompanisë me vlerë 7 miliardë dollarë, vetëm disa muaj pasi ai tha se nuk donte të shiste më aksione nga prodhuesi i makinave elektrike. Sipas “Wall Street Journal”, dokumente tregojnë se, Musk ka shitur gjithsej 7.9 milionë aksione...
Tech

Elon Musk dëshiron ta hapë një rrjet të ri social

Pronari i Tesla-s, Elon Musk, po mendon seriozisht ta hapë një rrjet të ri social, shkroi miliarderi dje në Twitter. Musk iu përgjigj pyetjes së një përdoruesi të Twitter-it nëse ai po mendonte ta krijonte një platformë të re të rrjeteve sociale që do të përmbante një algoritëm me kod...
Lajme

“Mos u kap me Putinin” – Ramzan Kadyrov kërcënon Elon Musk’un

Udhëheqësi i Republikës çeçene, Ramzan Kadyrov, i ka këshilluar Elon Muskut të mos “kapet” me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. “Elon Musk, nuk do të të këshilloja të kapesh me Putinin. Ju jeni kategori të ndryshme. Nuk është as çështje e arteve marciale apo p.sh. xhudo. Si e imagjinon këtë?...
Tech

Nuk e besonte virusin, infektohet me Covid-19 miliarderi Elon Musk

Kreu i Tesla dhe SpaceX, Elon Musk pranoi se me shumë gjasë është një prej të ashtuquajturave “raste të buta” të koronavirusit, por sërish e theksoi se në testet që kishte bërë në disa laboratorë, kishte marrë rezultate të ndryshme. Miliarderi ka qenë skeptik ndaj pandemisë, dhe në fillimin e...
1 2
Page 1 of 2