archiveEliza Hoxha

Lajme

Eliza Hoxha: Qeveria “Kurti 2” nuk e pret 4-vjetshin

Deklarata e bujshme që deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci i ka dhënë dje në emisionin “DIREKT” ku ka parashikuar qeverisjen e Albin Kurtit për 12 vite rresht, ka nxitur reagimin e klasës politike opozitare në vend. Një prej tyre është edhe deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha e...
Lajme

Deputetja e PDK’së, Eliza Hoxha, del pozitiv me Koronavirus

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se pas testimit të dytë ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Postimi i plotë: Të dashtun miq, pas testit negativ të javës së kaluar sot e kam ripërsëritur testin dhe kam dal...
Lajme

Eliza Hoxha: Arben Vitia gënjeu dje për rasti ne 25 vjeçarit

Partia Demokratike e Kosovës ka kërkuar krijimin e një Komisioni Hetimor të Posaçëm per hetimin e veprimeve të Qeverisë në detyrë karshi pandemise Covid-19. Për këtë njoftoi deputetja e kësaj partie Eliza Hoxha, në një konferencë për media. “Duke pasur parasysh rëndesën dhe seriozitetin e ngjarjes dramatike të ndodhur si...
Lajme

Hoxha: SHBA-të demantuan kryeministrin e shkarkuar që keqpërdori detyrën dhe foltoren e Kuvendit për të mashtruar qytetarët

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha, ka thënë sot në konferencë për media se PDK përshëndet deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit e cila demantoi kryeministrin e shkarkuar Albin Kurti i cili në ditën e fundit si kryeministër keqpërdori foltoren e Kuvendit për të dezinformuar qytetarët se gjoja...
1 2 3
Page 1 of 3