archiveEdi Rama

Lajme

Rama përshëndet fitoren e LVV-së: Vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar partitë politike në Kosovë për mbarëvajtjen e zgjedhjeve. Rama me anë të një shkrimi në Twitter ka thënë se, vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri. “Përshëndetje të gjitha forcave politike në Kosovë dhe posaçërisht fituesve të qartë...
Lajme

Gent Cakaj la pozitën e ministrit, flet Edi Rama

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, i ka ofruar kryeministrit, Edi Rama, dorëheqjen e parevokueshme dhe me efekt të menjëhershëm. Pas dorëheqjes, Edi Rama ka falënderuar Gentin për punën e deritanishme, ndërsa ka bërë të ditur se do të vazhdojnë të...
Lajme

Reagon edhe Edi Rama: Thaçi e ke mbështetjen e gjithë Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzës ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi do ketë mbështetjen e Shqipërisë në këtë vetejë për Kosovën, thotë Rama. Rama thotë se procesi absurd ndaj tij do vulosë pastërtinë e UÇK-së dhe pamundësinë për ta rishkruar atë. Ky është...
Lajme

Partia e Kurtit e akuzon Edi Ramen për tradhti kombëtare

Dega e partisë së Albin Kurtit në Shqipëri po e akuzon kryeministrin, Edi Rama, për tradhti kombëtare sa i përket marrëveshjes për detin me Greqinë, shkruan Express. Sipas degës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, një gjë të tillë e dëshmon deklarata e kryeministrit grek, Mitsotakis, se ekziston në parim një...
1 2 3 4 5 6 22
Page 4 of 22