archiveEdi Rama

Lajme

Armela Murati pilotja e parë grua në Shqipëri

Armela Murati është pilotja e parë gruar në Shqipëri. Ishte kryeministri Rama që ka shpërndarë foton e 25-vjeçares, e cila bën pjesë në Forcën Ajrore të Shqipërisë. Rama nuk ngurroi ta përcillte angazhimin e Armelës duke shprehur respekt. “RESPEKT, Armela Murati do të futet në histori si pilotja e parë...
ShowBiz

E papritur: Arbana Osmani i bën një thirrje publike kryeministrit Rama, ja për çfarë bëhet fjalë

Së fundmi, në Francë është miratuar një ligj i ri që do të kriminalizojë bullizmin në shkollë dhe do të sigurojë trajnime të mëtejshme për mësuesit për të parandaluar ngacmimet. Legjislacioni i propozuar do ta bëjë ngacmimin në shkollë një vepër penale specifike, për të cilën mund të mbahen përgjegjës...
Lajme

Edi Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet sot në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të Pavarësisë. Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në rrjetet sociale një moment të veçantë, me çikat e Kosovës, siç e quan ai. “Pranë Shtëpisë së Flamurit me çikat e Kosovës që kanë zbritur sot...
Lajme

Edi Rama jep deklaratën e shumëpritur: Një ditë do të mbahet referendum për bashkimin kombëtar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në konferencën e përbashkët me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, është pyetur rreth referendumit për bashkimin kombëtar, raporton Express. Kryeministri i Shqipërisë ka deklaruar se momentalisht nuk e di kur do të mbahet referendumi për bashkimin kombëtar, por ka deklaruar se një ditë do të...
Lajme

A do ta votonte Edi Rama referendumin për bashkimin kombëtar?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në konferencën e përbashkët me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive shqiptare, raporton Express Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama, kanë folur në një konferencë për media pas takimit të përbashkët të dy qeverive...
Lajme

Edi Rama befason me fjalet rreth njohjes së Kosovës nga Serbia

Kryeministri Edi Rama i ftuar përmes një lidhje “Skype” në televizionin francez “France 24”, komentoi nismën “Ballkani i Hapur”. Ai tha se kjo nismë nuk parashikon kufizime dhe është e hapur për të gjithë, e qëllimi është përmirësimi i jetës të qytetarëve. Po ashtu, ai shtoi se konfliktet e mëparshme...
Lajme

Rama “arsyeton” veprimet e Serbisë: Kërkimfalja e Serbisë ndaj Kosovës duhet të vijë në fund e jo në fillim

Sot është mbajtur takimi mes kryeministrit të Shqipërise, Edi Rama, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrit malazez, Milo Gjukanoviq, në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”. Edi Rama në një konferencë për media ka thënë se Ballkani i Hapur ka qenë i domosdoshëm shumë kohë më parë, ndërsa ka përmendur...
Lajme

Rama arrin në Beograd, pritet në darkë nga Vuçiq

Kryeministri, Edi Rama, i shoqëruar me një delegacion në takimet në kuadër të “Open Balkan”, ka mbërritur sonte rreth orës 18:00 në Beograd, shkruan Gazeta Sinjali. Sonte, Rama dhe Vuçiq do të kenë një darkë ku do të marrë pjesë dhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov. Pjesëmarrës në...
Lajme

Edi Rama mbërrin në Beograd

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sapo ka mbërritur në Beograd me një aeroplan të “Air Albania”, raporton Gazeta Express. Për mbërritjen e Ramës në kryeqytetin serb njoftoi Endri Fuga, drejtor i komunikimit në Qeverinë e Shqipërisë. Rama nesër pritet të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe zëvendëskryeministrin e...
Lajme

Nuk pritej! Edi Rama viziton Serbinë më 3 nëntor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë Serbinë në datat 3 dhe 4 nëntor, ku do të mbahet takimi i radhës mes tre vendeve që kanë firmosur për iniciativën e ‘Open Balkan’. Sipas njoftimit të qeverisë, kreu i ekzekutivit shqiptar Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i...
1 2 3 4 5 24
Page 3 of 24