archiveEdi Rama

Lajme

Rama: Kosova ka hyrë në një cikël të rrezikshëm

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama thotë se me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin ka mosdakordësi konceptuale për Ballkanin e Hapur. Në Tv Klan, Rama tha se kjo nismë është interes strategjik i kombit shqiptar. Rama thotë se nuk e pranon dot idenë që Kosova është larguar nga tavolina e diskutimit,...
Lajme

Rama shpall qeverinë e re, këta janë ministrat e ri

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar përbërjen e qeverisë së re në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS. Rolin e Zëvendës kryeministrit do ta marrë Arben Ahmetaj. Ministrat për Europën dhe Punët e Jashtme dhe Mbrojtjen do të jenë Olta Xhaçka dhe Niko Peleshi. Ministrinë e Drejtësisë do e drejtojë Ulsi...
Lajme

Rama paralajmëron vaksinim të detyrueshëm për këtë kategori

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar vaksinim të detyrueshëm për studentët. Sipas Ramës, duke parë rritjen e infektimeve për shkak të variantit “Delta” të koronavirusit, mund të ketë në vijim vaksinim të detyrueshëm për studentët dhe personat që futen në auditorë. Rama ka thënë se do bazohen edhe me veprimet që...
Lajme

​Ballkani i Hapur, Rama: S’rrimë dot të presim sa t’u mbushet mendja atyre që s’duan të kuptojnë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është deklaruar serish rreth nismës “Ballkani i Hapur”. Ai përmes një postimi në Twitter thotë se qeveria gjermane e mbështet nismën “Ballkani i Hapur” dhe kërkon nënshkrimin urgjent të marrëveshjeve për Tregun e Përbashkët Rajonal para Samitit BE-Ballkan më 6 tetor. ““ÇUDI”! Qeveria gjermane e...
Lajme

Sali Berisha: Mollë sherri për shpalljen non-grata nga SHBA ishin kufijtë e Kosovës, pasi nuk e lejova Edi Ramen e Sorrosin t’i ndryshojë ato!

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Shqipërisë, Sali Berisha ishte mysafir në emisionin e tij të preferuar nga Kosova në Kojshia Show. Ish-kryeministri Berisha ka folur për shpalljen non-grata që i është bërë atij nga Departamenti i Shtetit Amerikan dhe Sekretari Blinken. Berisha tha se “Mollë sherri për shpalljen non-grata të tij ishin...
1 2 3 4 5 22
Page 3 of 22