archiveEdi Rama

Lajme

Rama mysafir tek hoxhë Elvis Naçi: Jam këtu për të ndihmuar shqiptarët

Kryeministri i vendit ndryshe nga herët e tjera, ka vendosur të shfaqet diku ku shumëpak e prisnin. Bëhet fjalë për emisionin që transmetohet në ‘News24’, ‘Shqiptarët për Shqiptarët’. Sipas ‘Balkanweb’, sonte në emision përveç pjesmarrësve të përhershëm, Elvis Naçit dhe Sidrit Bejlerin, i ftuar i veçantë do të jetë edhe...
Lajme

Edi Rama i referohet Kur’anit për ndalimin e bixhozit

Në intervistën e të premtes mbrëma te Zonë e Lirë, kryeminsitri Rama, duke komentuar rreth vendimin për ndalimin e lojrave të fatit në Shqipëri, në një moment iu referuar ndalesës së kumtuar në Kur’an të këtij vesi. Shefi i qeverisë, shfaqi paqartësi në artikulimin qartë të asaj çfarë kishte lexuar...
Lajme

Kryeministri Rama flet për ushtrinë e Kosovës, befason me reagimin e tij

Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës sot më shumicë unanime kanë miratuar tri-projektligjet për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcë të Armatosur të Kosovës. Pas kalimit të këtyre projekt-ligjeve, Republika e Kosovës gjendet shumë afër formimit të Ushtrisë së saj. Për këtë votim të sotëm në...
Lajme

Shqipëria largon kazinot e bastoret nbga qendrat urbane

Mediet ndërkombëtare i kanë bërë jehonë vendimit të publikuar sot nga kryeministri Edi Rama për largimin e kazinove dhe pikave të basteve nga zonat e banuara. “Qeveria shqiptare ka vendosur të largojë kazinotë dhe pikat e basteve nga zonat rezidenciale për të penguar përhapjen e tyre veçanërisht në Tiranë”, raporton...
1 22 23 24
Page 24 of 24