archiveEdi Rama

Lajme

Reagon edhe Edi Rama: Thaçi e ke mbështetjen e gjithë Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzës ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi do ketë mbështetjen e Shqipërisë në këtë vetejë për Kosovën, thotë Rama. Rama thotë se procesi absurd ndaj tij do vulosë pastërtinë e UÇK-së dhe pamundësinë për ta rishkruar atë. Ky është...
Lajme

Partia e Kurtit e akuzon Edi Ramen për tradhti kombëtare

Dega e partisë së Albin Kurtit në Shqipëri po e akuzon kryeministrin, Edi Rama, për tradhti kombëtare sa i përket marrëveshjes për detin me Greqinë, shkruan Express. Sipas degës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, një gjë të tillë e dëshmon deklarata e kryeministrit grek, Mitsotakis, se ekziston në parim një...
Lajme

Cilat janë 14 marrëveshjet e nënshkruara nga Qeveria e Kosovës dhe Shqipërisë, mësoni çka përmbajnë ato

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë finalizuar nënshkrimin e 14 marrëveshjeve nga ministrat e dy shteteve. Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë pas përfundimit të mbledhjes së dy qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë, janë nënshkruar 14 marrëveshje nga ministrat e dy shteteve. Marrëveshjet e nënshkruara janë këto: 1....
Lajme

Rama, mesazh nga Turqia: Me të çmuarin Erdogan!

Më në kohën kur e Franca po tenton të tërheqë BE-në kundër Turqisë, e fqinji Greqi është nën ankth nga inisiativat turke në Mesdheun lindor, kryeministri Rama ka udhëtuar drejt Stambollit për t’u takuar me presidentin Erdogan. Që andej, shefi i qeverisë shqiptare ka përcjellë aspektin joprotokollar të raportit të...
Lajme

Thaçi ngushëllon Edi Ramën për vdekjen e nënës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar kryeministrin shqiptar Edi Rama për vdekjen e nënës së tij. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Facebook, Thaçi shkruan se sot bashkëndjen dhimbjen. Postimi i tij i plotë: I dashur Edi, në këtë ditë të pikëllimit, por edhe të...
Lajme

Intervistimi i Thaçit në Hagë, reagon Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar pas kthimit të presidentit të Kosovës nga Haga ku u intervistua për katër ditë. Rama ka zgjedhur të publikoj në Facebook një foto të Thaçit nga pritja që iu bë në Morinë, derisa gjithashtu ka cituar fjalët e Thaçit. Bashkëngjitur me flamujt e...
1 2 3 19
Page 1 of 19