archiveEdi Rama

Lajme

Vendimi për targat, ja çfarë thotë Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka mbështetur vendimin e Kosovës për të vendosur reciprocitet me Serbinë në çështjen e targave të automjeteve, raporton Gazeta Express. Rama përmes një postimi në Twitter ka shkruar se Kosova tani duhet ta shmang bumerangun e këtij vendimi, që sipas tij mund të jetë...
Lajme

Kurti e uron Ramën për mandatin e tretë, kjo është letra e plotë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër urim kryeministrit Edi Rama, me rastin e zgjedhjes për herë të tretë Kryeministër i Republikës së Shqipërisë, njofton ZKM Kryeministri Kurti ka theksuar se ky mandat i tretë është po ashtu mundësi e tretë për të realizuar projekte të...
Lajme

Sjellja ndaj gazetarëve të Kosovës, “dënohet” Edi Rama

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e vlerëson të papranueshme sjelljen e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në raport me gazetarët nga Kosova, që ishin pjesë e konferencës me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në këtë konferencë pjesë e rëndësishme e diskutimit ishte edhe Kosova dhe sipas kolegëve tanë, zoti Rama është...
Lajme

Rama: Kosova ka hyrë në një cikël të rrezikshëm

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama thotë se me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin ka mosdakordësi konceptuale për Ballkanin e Hapur. Në Tv Klan, Rama tha se kjo nismë është interes strategjik i kombit shqiptar. Rama thotë se nuk e pranon dot idenë që Kosova është larguar nga tavolina e diskutimit,...
Lajme

Rama shpall qeverinë e re, këta janë ministrat e ri

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar përbërjen e qeverisë së re në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS. Rolin e Zëvendës kryeministrit do ta marrë Arben Ahmetaj. Ministrat për Europën dhe Punët e Jashtme dhe Mbrojtjen do të jenë Olta Xhaçka dhe Niko Peleshi. Ministrinë e Drejtësisë do e drejtojë Ulsi...
Lajme

Rama paralajmëron vaksinim të detyrueshëm për këtë kategori

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar vaksinim të detyrueshëm për studentët. Sipas Ramës, duke parë rritjen e infektimeve për shkak të variantit “Delta” të koronavirusit, mund të ketë në vijim vaksinim të detyrueshëm për studentët dhe personat që futen në auditorë. Rama ka thënë se do bazohen edhe me veprimet që...
Lajme

​Ballkani i Hapur, Rama: S’rrimë dot të presim sa t’u mbushet mendja atyre që s’duan të kuptojnë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është deklaruar serish rreth nismës “Ballkani i Hapur”. Ai përmes një postimi në Twitter thotë se qeveria gjermane e mbështet nismën “Ballkani i Hapur” dhe kërkon nënshkrimin urgjent të marrëveshjeve për Tregun e Përbashkët Rajonal para Samitit BE-Ballkan më 6 tetor. ““ÇUDI”! Qeveria gjermane e...
Lajme

Sali Berisha: Mollë sherri për shpalljen non-grata nga SHBA ishin kufijtë e Kosovës, pasi nuk e lejova Edi Ramen e Sorrosin t’i ndryshojë ato!

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Shqipërisë, Sali Berisha ishte mysafir në emisionin e tij të preferuar nga Kosova në Kojshia Show. Ish-kryeministri Berisha ka folur për shpalljen non-grata që i është bërë atij nga Departamenti i Shtetit Amerikan dhe Sekretari Blinken. Berisha tha se “Mollë sherri për shpalljen non-grata të tij ishin...
1 2 3 21
Page 1 of 21