archiveDurrës

Lajme

Gjendet një i vdekur në portin e Durrësit

Rreth orës 07:45, të mëngjesit të sotëm në Portin e Durrësit, është gjetur i mbytur një burrë. Policia njoftoi se po punon për identifikimin e kufomës së dekompozuar. Paraprakisht mendohet se gjetja e kufomës lidhet me një ngjarje të fundjavës së kaluar kur 4 shtetas të huaj, marokenë dhe sirianë,...
Lajme

51 vjeçarit i sekuestrohen 2 milionë euro pasuri

Sekuestrohen pasuri me vlerë 2 milionë euro të dyshuara si të përfitura nga veprimtaria kriminale në fushën e trafikimit të drogës dhe shfrytëzimit të prostitucionit. Pasuria e sekuestruar eshte në ngarkim të nje 51 vjecari banues në Durrës, i dënuar për veprat penale “Trafikimi i drogave” dhe “Shfrytëzim Prostitucioni”. “Në...
Lajme

Përsëri lëkundje tërmeti në këtë vend

Një lëkundje sizmike është ndjerë pak minuta më parë në Durrës. Tërmeti ështe ndjerë rreth orës 17:20 në Tiranë, Durrës dhe në zonat përreth. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter, sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, ndërsa epiqendra ka qenë në detin Adriatik....
Lajme

Durrës, gjendet një person i mbytur në breg të detit

Policia e Durrësit ka bërë me dije se mbrëmjen e sotme është gjetur një person i mbytur në breg të detit dhe është konstatuar se viktima ishte 37-vjeçari A.B. Durrës – Informacion paraprak Më datë 02.06.2020, rreth orës 19:40, në sektorin “Rinia”, në largësi rreth 5-6 metra nga bregu i...
Lajme

Plazhet e Durrësit “pushtohen” nga kosovarët

Plazhet e Durrësit këtë fillim korrik janë populluar me shqiptarë të Kosovës. Bashkë me banorët e Maqedonisë, ata janë pushuesit më të shumtë që e kanë Shqipërinë destinacion të parë. Pushuesit nga Kosova duket se kanë gjetur më tepër hapësirë në brigjet shqiptare. Sipas operatorëve turistikë shumë të huaj kanë...
Lajme

E rrahë gruaja, burri kërkon urdhër mbrojtje të menjëhershme

Një 33-vjeçar ka kërkuar urdhër mbrojtje për shkak të dhunës fizike dhe psikologjike që ka ushtruar gruaja e tij. Denoncimi është bërë një ditë më parë në policinë e Durrësit. Burimet zyrtare bëjnë me dije se një ditë më parë shtetasi A.N., është paraqitur në polici për të kërkuar ndihmë....
Lajme

Gjenden në veturë një i vrarë e një i plagosur rëndë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme qytetin bregdetar të Durrësit, ku një shtetas është vrarë dhe një tjetër është plagosur. Policia raportoi se si viktima, ashtu edhe i plagosuri, janë gjetur brenda një makine tip Audi në zonën e plazhit, raporton Tch. Ende nuk dihen shkaqet e...
Lajme

Edhe kjo autostradë do bëhet me pagesë, nga 2-5 euro

Edhe pse Ministria e Infrastrukturës nuk ka pranuar ta bëjë publike ofertën për koncesionin e rrugës Tiranë-Durrës, Top Channel ka arritur të sigurojë disa nga detajet më të rëndësishme të saj. Burime konfidenciale thonë se ofertuesi është një grup i madh indian me disa koncesione autostradash në Azi, por që...