archiveDua Lipa

ShowBiz

Tronditë opinionin konspiracionistja: Ilumniati po përgatitë Dua Lapën për kryeministre të Shqipërisë së Madhe – Ja kur do të bëhet

Këtë javë, emisioni Kojshia Show trajtoi temën për teoritë konspirative dhe rendin e ri botëror, më saktë, për shoqëritë sekrete dhe iluminatin, ku të ftuar ishin hoxha nga Shkupi, Bedri Lika, studiuesja e shkencave okulte, Pranvera Xhafa, dhe konspiracionisti i njohur Arjanit Sllamniku, shkruan Korrespodenti. Studiuesja e shkencave okulte, Pranvera...
ShowBiz

Dua Lipa shfaqet plot hijeshi në dasmën e stilistit francez Jacquemus

Këngëtarja shqiptare me famë botërore së fundmi ka qenë prezente në dasmën franceze të stilistit Simon Porte Jacquemus me Marco Maestrin. Ajo është shfaqur tejet elegante me fustanin e bardhë transparent, transmeton KultPlus. Këngëtarja e “One Kiss”, 27 vjeç, veshi fustanin e dekoruar me lule në dasmën e stilistit me...
ShowBiz

Dua Lipa merr vëmendjen e Mark Zuckerberg

Gjiganti i mediave sociale, Facebook i ka dhënë notën 10-të Dua Lipës. Ylli shqiptar me famë botërore, e cila është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit, i ka kaluar këto ditë në Kosovë ku interpretoi në festivalin “Sunny Hill”, që u mbajt për katër ditë në Prishtinë. Këngëtarja...
ShowBiz

Dua Lipa ngjitet në skenën e Sunny Hill

Grupi Asgjë sikur Dielli kanë hapur skenën e festivalit "Sunny Hill" në Prishtinë, ku kanë performuar para publikut disa nga hitet e tyre. Më pas, festivali ka vijuar me paraqitjen e artistëve të tjerë si: Sytë, MTNJ, Kachinari, Genc Salihu, Gipsy Groove, Offchestra, Dren Abazi & Zig Zag Orchestra, Oda,...
ShowBiz

Dua Lipa arrin në Prishtinë

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka arritur në Prishtinë, kështu bën të ditur burime të Gazetës Express. Kujtojmë se Dua Lipa do të performojë në festivalin Sunny Hill i cili do të mbahet në Parkun e Gërmisë më datat 4, 5, 6 dhe 7 gusht. Përveç disa këngëtarëve shqiptarë,...
ShowBiz

Dua Lipa zbulon arsyen pse la duhanin

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ka marrë një vendim të rëndësishëm që lidhet me shëndetin e saj. Ajo ka lënë së fundmi duhanin për të mbrojtur zërin e saj. Dua është aktualisht në turneun e saj “Future Nostalgia” dhe para së të dilte në skenë ajo mori vendimin...
ShowBiz

Konfirmohet ndarja e Dua Lipës me të dashurin?

Ka disa ditë që në mediat rozë po qarkullon lajmi për një ndarje të mundshme mes çiftit të famshëm Dua Lipa e Anwar Hadid. Ky fakt po vërtetohet edhe më shumë pas veprimit që Hadid bëri në llogarinë e tij në Instagram, shkruan Indeksonline. Ai nuk po e ndjek më...
ShowBiz

Sëmuret Dua Lipa

Dua Lipa është detyruar ta anulojë koncertin e saj të radhës për shkak të problemeve shëndetësore. Këngëtarja kosovare me famë botërore, ka thënë se ndihet me zemër të thyer derisa ua ka bërë me dije fansave këtë lajm, të premten. “Me zemër të thyer më duhet t’ju njoftoj se nuk...
1 2 3 6
Page 1 of 6