archiveDriton Selmanaj

Lajme

Driton Selmanaj arrin të bëhet deputet, kaq vota ka marrë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot do të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Por, edhe pse rezultatet s’janë shpallur akoma, tashmë po qarkullojnë lista me emrat e kandidatëve që kanë siguruar ulëse në Kuvend, raporton Express. Sipas listës së publikuar nga Reporteri, mësohet se në mesin e...
ShowBiz

Driton Selmanaj fiton postin e deputetit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka siguruar 15 ulëse në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit. Mësohet se në mesin e deputetëve edhe këtë mandat do të jetë zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj. Burime të Reporteri.net në Qendrën e Numërimit dhe Rinumërimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, thonë se...
Lajme

Driton Selmanaj i kërkon falje publike Saranda Bogujevcit

Zëvendëskryeministri i vendit, Driton Selmanaj ka kërkuar falje pas deklaratave të tij lidhur me çështjen e të pagjeturve për të cilën kishe shumë reagime madje u kërkua edhe shkarkimi i tij. Selmanaj tha se kushdo që është ndjerë i fyer apo i lënduar i kërkon falje publike. “Kushdo që në...
Lajme

Hoti e Selmanaj dalin nga mbledhja e partisë

Kryeministri Avdullah Hoti dhe zëvendëskryeministri Driton Selmanaj kanë dalë nga takimi me strukturat e partisë në selinë e LDK-së në Prishtinë, raporton Express. Duke dalë, Hoti ka refuzuar të deklarohet për media në lidhje me atë se çfarë është diktuar në këtë mbledhje. Kjo mbledhje e LDK-së vjen një ditë...
Lajme

Vetëvendosje merr vendim të mos lejojë zhvillimin e seancave ku merr pjesë Driton Selmanaj

Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka vendosur që të mos lejojë vazhdimin e çfarëdo seance plenare ku është i pranishëm zëvendëskryeministri, Driton Selmanaj. Kështu ka bërë të ditur deputeti i kësaj partie, Dimal Basha, transmeton Telegrafi. “Si Grup Parlamentar kemi vendosur që të refuzojmë të lejojmë vazhdimin e çfarëdo seance...
Lajme

Selmanaj shpreh pakënaqësinë për procesin e tejzgjatur të liberalizimit të vizave

Zëvendëskryeministri i Kosovës Driton Selmanaj, ka zhvilluar një bisedë viturale me shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian Tomáš Szunyog dhe ambasadorët e BE-së në Kosovë. Gjatë këtij takimi u diskutua për ri-organizimin e strukturave të ish-Ministrisë së Integrimit Evropian në kuadër të Zyrës së Kryeministrit. “Zëvendëskryeministri Selmanaj, njoftoi ambasadorët për...
Lajme

Nuk ka qetësi, Duda Balje përplaset me Driton Selmanajn

Një përplasje ka ndodhur edhe mes zëvendëskryeministrit të Kosovës, Driton Selmanaj dhe kryetares së Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore për Persona të Pagjetur, Duda Balje. Selmanaj reagoi në senacën e Kuvendit pasi deputetët e Vetëvendosjes sipas tij, e kanë fyer dhe akuzuar atë se kinse ai ka...
1 2 3 4
Page 1 of 4