archiveDriton Kuka

Sporti

Gazetari Kelmendi: Shtesën prej 5 euro Qeveria duhet ta lë, por ajo të shkojë për xhudistet dhe Toni Kukën

Pas fitores së medaljes së artë që e arriti xhudistja Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, ka pasur shumë reagime, raporton Korrespodenti. Përveç politikanëve, sportistëve, artisteve edhe shumë gazetarë kanë shkruar në rrjetet e tyre sociale për suksesin që ka arritur 25 vjeçarja Distrie Krasniqi. Gazetari i njohur i...
Sporti

Momenti kur xhudistja Laura Fazliu mposht kundërshtaren serbe

Xhudistja Laura Fazliu e ka mposhtur kundërshtaren serbe Anja Obradoqiv në kategorinë e 63 kilogramëve. Në garën që po zhvillohet në kuadër të Grand Slam Hungary 2020, Fazliu këtë fitore e ka korrur me Ippon, njofton Klan Kosova. Kjo përballje ishte në kuadër të mbledhjes së pikëve, për të fituar...
Sporti

“Ushtria” e Toni Kukës e përmbylli vitin me 19 medalje

Xhudistët nga Kosova po vazhdojnë të jenë emra të përfolur në botën e këtij sporti. Viti 2019 ishte vit shumë i begatë për pesë heronjtë tanë. Ata lartësuan vendin tonë në botë, duke bërë që pothuajse në secilën garë flamuri të ngrihet lartë dhe të dëgjohet himni ynë. Majlinda Kelmendi,...
Sporti

Driton Kuka: Tri medalje në Botëror, po më duket si ëndërr

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në xhudo, Driton Kuka është shprehur shumë i lumtur pas fitimit të medaljes së bronztë nga Loriana Kuka, transmeton zeri.info Kuka u bë xhudistja e tretë kosovare që e fiton medaljen e bronztë në këtë garë, derisa më herët kishin triumfuar Distria Krasniqi dhe Majlinda...
Sporti

Haradinaj për Driton Kukën: I lumtur që iu bashkua AAK-së

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se trajneri i njohur, Driton Kuka, i është bashkuar partisë së tij. Kryeministri në largim, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ndjehet i lumtur që edhe një anëtar i familjes së respektuar atdhetare Kuka, po e vazhdon traditën me Aleancën. “Na...
Sporti

Driton Kuka del publikisht në përkrahje të AAK’së

Trajneri i mirënjohur i xhudos, Driton Kuka ka njoftuar publikun se i është bashkuar AAK-së së Ramush Haradinajt. Ai këtë e ka konfirmuar përmes një postimi në Facebook, ku shkruan se kontributin e tij tash e tutje do ta japë përmes partisë së kryeministrit në dorëheqje, Aleancës për Ardhmërinë e...
Sporti

Driton Kuka flet për Thaçin, Haradinajn e Kurtin

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka dhënë opinionin e tij për tre politikan të rëndësishëm në Kosovë. Për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Kuka ka thënë se e vlerëson shumë momentin kur pas humbjes së shpejt në Lojërat Olimpike të Londrës,...
1 2 3
Page 1 of 3