archiveDonika Gërvalla

Lajme

Ministrja Gërvalla e bllokon në Twitter gazetarin Berat Buzhala

Ministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, e ka bllokuar në rrjetin social “twitter”, gazetarin, Berat Buzhala. Lidhur me këtë ka njoftuar vetë Buzhala në profilin e tij zyrtar në “facebook”, duke thënë se Gërvalla e ka bllokuar vetëm për shkak të kritikës së bërë ndaj...
Lajme

Redaktori i gazetës zvicerane “NZZ” i reagon ministres Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, i ka reaguar sot gazetës zvicerane “Neue Zurcher Zeitung”, duket thënë se gazeta në fjalë ka përdorur pohime të pasakta në tekstin e intervistës së saj e që ndërlidhen me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. “NZZ publikoi pohimin e rremë se UÇK-ja...
Lajme

Kurti: Jam pajtuar me Gërvallën për shkarkimet e ambasadorëve

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas shkarkimit të 12 ambasadorëve nga Presidentja Vjosa Osmani, me kërkesë të Ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvallës. Kurti ka thënë se ky është hapi i parë në reformën e domosdoshme në Shërbimin e Jashtëm dhe MPJ, raporton Express. Ai ka bërë me dije...
Lajme

Donika Gërvalla tregon a është dëshmitare në Gjykatën Speciales

Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla është pyetur sot nga gazetarët nëse është dëshmitare e Gjykatës Speciale, raporton Gazeta Express. Shkurtimisht, Gërvalla ka thënë se nuk do që të keqpërdorë vizitën e homologut të saj kroat për të folur për këtë çështje, megjithatë, iu është përgjigjur gazetarëve. Ajo tha se nuk...
1 2
Page 1 of 2